Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nysa: Dobrzy i źli kibice

Nysa: Dobrzy i źli kibice

Nie tylko w Nysie... Wszędzie, w każdej hali i na każdym stadionie są jedni i drudzy. Może tylko nie wszędzie pierwsi tym drugim wypowiadają "wojnę w słusznej sprawie". Niżej w dosłownym brzmieniu tekst ze strony www.azsnysa.go.pl

Mecz z Avią Świdnik był prawdziwym sprawdzianem dla nyskiej publiczności. I o ile Klub Kibica pod wodzą Adama Wrzoska spisał się jak zwykle rewelacyjnie, o tyle kilku bezmyślnych kibiców z sektora „B” zachowywało się jak banda pseudokibiców i to nie siatkarskich – ale rodem z wiejskich boisk piłkarskich.

Klub Kibica kibicował jak zawsze kulturalnie, z oddaniem i przez cały mecz, bez względu na wynik, był z drużyną.Na meczu po raz pierwszy od kilku miesięcy był komplet publiczności. Kibiców – i tych prawdziwych, oddanych – tych, którzy dopingują wspaniale swoją drużynę, jak i tych, którzy z dopingowaniem mają niewiele wspólnego, zwabiły niewątpliwie na Głuchołaską dotychczasowe wyniki akademików. Już przed meczem można było sie spodziewać, że w przypadku przegranej polecą w stronę naszych siatkarzy i trenerów nieprzyjemne epitety. Niestety Nysa przegrała, a Pan Palacz był zmuszany do wysłuchiwania dwóch czy trzech „kibiców”, którzy sami nigdy w siatkówkę nie grali, a wcinali swoje trzy grosze. Była to nieprzyjemna sytuacja, która niewątpliwie zaniżyła poziom spotkania.

Zastanawiające jest to co robiła ochrona w czasie gdy w stronę naszych siatkarzy i trenera leciały obraźliwe słowa? Czy potrzebna jest ochrona, która nie potrafi zwrócić uwagi na bezmyślne zachowanie? My, prawdziwi kibice takiego zachowania na trybunach nie chcemy – i każdy kulturalny kibic się pod tym podpisze. Dlatego niech panowie z ochrony następnym razem zwrócą uwagę takim „kibicom” bo regulamin hali AZS jest w tym względzie jednoznaczny. Zdajemy sobię sprawę z emocji towarzyszących każdemu spotkaniu, ale dorośli kibice powinni umiejętnie panować nad owymi emocjami i w ten sposób dawać przykład młodszym sympatykom klubu AZS.

Oficjalne oświadczenie prezesa Klubu Kibica – Adama Wrzoska:

Po meczu trzech członków z Klubu Kibica nie powstrzymało swoich emocji i wyrzucili na parkiet (w stronę cieszących sie ze zwycięstwa zawodników Avii Świdnik) serpentyny, które nie zostały wykorzystane na początku meczu przy powitaniu obu ekip. W tej sprawie pragnę powiedzieć, że ci oto członkowie stowarzyszenia zostają w trybie natychmiastowym zawieszeni do odwołania i zapłacą kare dla stowarzyszenia Kibiców w Nysie. Zawieszenie jest równoznaczne z zakazem wstępu na mecze AZS PWSZ Nysa aż do odwołania. W imieniu swoim chciałem podziękować całej reszcie kibiców zgromadzonych w Nyskim Kotle i przeprosić zawodników drużyny przyjezdnych za zachowanie wyżej wymienionej trójki, po końcowym gwizdku i obiecać, że takie zachowanie nie będzie miało miejsca w następnych spotkaniach.

źródło: azsnysa.go.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved