Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wypowiedzi po meczu Polska-Kuba

Wypowiedzi po meczu Polska-Kuba

- Kubanki mają wiele doświadczonych zawodniczek, które pomogły w tym zwycięstwie. Ja jestem zadowolony z siatkówki, którą graliśmy - mówił po meczu Polska - Kuba, Marco Bonitta.

Mając już za sobą kilka porażek musimy teraz raz jeszcze uwierzyć we własne możliwości i wygrać tyle spotkań, ile to będzie możliwe. Musimy też jak najbardziej poprawić swoją pozycję w tabeli Pucharu Świata – dodał włoski szkoleniowiec.

Małgorzata Glinka: Myślę, że sposób, w jaki grałyśmy z Kubą był blisko przyniesienia nam zwycięstwa, ale siła naszych rywalek sprawiła, że to właśnie one wygrały. Porażka 2:3 nie jest dla nas dobrym rezultatem, ale jesteśmy mocne i czuję, że wkładając w grę jeszcze trochę więcej wysiłku możemy wygrać pozostałe spotkania. Żałuję, że nie udało się nam zwyciężyć tym razem.Milena Rosner: Trzeba pogratulować Kubankom wygranej. To był piękny mecz, zarówno my, jak i rywalki grały dobrze, świetnie serwowały i broniły. Ale wydaje mi się, że nasze rywalki miały więcej szczęścia.

Yumilka Ruiz (kapitan drużyny Kuby): Obydwa zespoły grały naprawdę twardo i moim zdaniem to było znakomite spotkanie. Grałyśmy przeciwko sobie bardzo dobrze. Szczególnie dobre były ataki i serwy Polek. W ostatnich dwóch partiach nasz zespół zagrał świetnie i zdołał wygrać, z czego bardzo się cieszę.

Antonio Perdomo Estrella (trener Kubanek): Wciąż mamy szanse zająć jedno z pierwszych trzech miejsc, jeżeli nie będziemy już przegrywać. W spotkaniu z Polską przegraliśmy dwa sety, bo nie potrafiliśmy złapać odpowiedniego rytmu. Nie jestem zadowolony z postawy swojego zespołu, mimo że udało się wygrać.

Choć zagraliśmy już trzy pięciosetowe mecze, nie wydaje mi się, byśmy grali więcej niż inne drużyny. Tak, niektóre zawodniczki są nieco zmęczone, ale jakoś musimy sobie z tym poradzić. W trakcie spotkania zmieniałem Kenię Carcaces z Rosir Calderon, bo prezentują one podobny poziom. Calderon cierpi jednak na astmę i zawsze w trakcie meczu potrzebuje odpoczynku.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved