Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Z Resovią dopiero w grudniu

PLS: Z Resovią dopiero w grudniu

Zaplanowane już na dzisiaj w Uranii spotkanie Mlekpolu AZS oraz Resovii, przełożono na grudzień. Jest to dobra wiadomość dla olsztyńskiego zespołu.

W jak trudnej sytuacji jest obecnie drużyna Mlekpolu AZS, kibice mogli się przekonać w ostatnim meczu ligowym, kiedy to częstochowianie w Olsztynie gładko zwyciężyli 3:0. Dla tych, którzy uważnie śledzą poczynania akademików, nie była to jednak sensacja. W olsztyńskim zespole na różnego rodzaju dolegliwości cierpi aż czterech siatkarzy: Paweł Zagumny przeszedł zabieg kolana, ma również lekkie zapalenie stawu łokciowego; Grzegorz Szymański miał ciężką anginę; Marcin Możdżonek gra ze stabilizatorem na skręconej kostce; a Łukasz Szablewski uskarża się na bóle kręgosłupa.Kalendarz spotkań jest dla nas morderczy, a to się musi odbić na grze – mówił po meczu z częstochowianami Ireneusz Mazur, szkoleniowiec Mlekpolu AZS. – Wiadomą rzeczą jest, że najbardziej obciążani są zawodnicy, którzy w swoich reprezentacjach występują w podstawowym składzie. Niestety, dotknęło to i nas, ale daj Bóg, żeby jak najwięcej naszych siatkarzy otrzymywało powołania do kadry. Tacy zawodnicy są jednak bardzo obciążeni, a gdy dojdzie do tego tak jak w przypadku Zagumnego decyzja lekarzy o natychmiastowym zabiegu, gdy Szymański zachoruje, a Możdżonek po urazie będzie musiał zaraz grać w reprezentacji, to częste spotkania ligowe są dla nas olbrzymim wysiłkiem. Dlatego m.in. zwróciliśmy się z prośbą o przełożenie meczów, bo to jest nie tyle w interesie klubu, co w interesie siatkarzy i być może reprezentacji Polski.

Przełożenie pojedynku z Resovią to dobra informacja dla władz i sztabu szkoleniowego Mlekpolu AZS. Akademicy z rzeszowianami zmierzą się 5 grudnia na wyjeździe, a w rewanżu 16 lutego w Olsztynie.

Odetchnęliśmy z ulgą, udało się przełożyć mecz, w czym jest również duża zasługa działaczy Resovii, jak wiceprezesa Marka Karbarza – przyznaje Bogusław Cieciórski, prezes zarządu spółki akcyjnej Piłka Siatkówka AZS UWM SA – W ich drużynie zresztą także nie brakuje problemów kadrowych [na urazy narzekają Michał Kaczmarek, Piotr Gabrych, Łukasz Perłowski, a do gry powraca Paweł Papke – red.]. Wstępnie sezon PLS miał trwać do 27 października, a potem rozgrywki planowano zawiesić [w innych krajach na czas przygotowań reprezentacji narodowych rozgrywki zostały wstrzymane – red.]. Potem niestety decyzja ta została zmieniona bez konsultacji z klubami i tu mam największe pretensje. Pomijam nawet kwestie kontuzji, które nie oszczędzają naszej drużyny, ale jak można rozgrywać spotkania, kiedy zagraniczni zawodnicy muszą wyjechać na zgrupowania reprezentacji swoich krajów [m.in. Amerykanin Richard Lambourne – red.].

Najbliższym przeciwnikiem jest ZAK Kędzierzyn-Koźle; siatkarze Mlekpolu AZS zmierzą się z nim na wyjeździe w sobotę o godz. 20.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved