Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Leszek Dejewski: Gramy coraz lepiej

Leszek Dejewski: Gramy coraz lepiej

- Zawsze myślę pozytywnie. Uważam, że obecnie gramy coraz lepiej, i jesteśmy na dobrej drodze, aby wygrywać - mówi Leszek Dejewski, II trener wicemistrzów Polski, Jastrzębskiego Węgla.

W środę mecz z ZAKSĄ, jak Pan widzi szanse zespołu w tym meczu?Zawsze myślę pozytywnie. Uważam, że coraz lepiej gramy i jesteśmy na dobrej drodze, by wygrywać. Co prawda teraz nam będzie ciężej, bo wyjechał już Ewgeni Ivanov, a w poniedziałek wyjeżdża Igor Yudin i będziemy mieć bardzo ograniczone możliwości, jeśli chodzi o dokonywanie zmian. Paweł Siezieniewski pokazał, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem i dał bardzo dobrą zmianę w ostatnim meczu. Trudną sytuację mamy na środku, bo Patryk Czarnowski nie jest jeszcze w pełni sił, by grać na maksimum swoich możliwości.

Paweł Siezieniewski dał świetną zmianę w sobotnim meczu, jak Pan oceni jego grę?

Paweł nie dostawał za dużo szans w tych poprzednich meczach, ale może ze względu dlatego, że Igor Yudin grał naprawdę bardzo dobrze. Igor miał znakomity początek sezonu. Jednak sport jest nieobliczalny, a w siatkówce bywa tak, że zawodnicy sie wymieniają. Paweł wszedł na boisko, jak Igor miał słabszy moment i naprawdę zagrał bardzo dobrze i jego udział w tym sukcesie jest bardzo duży.

Patryk Czarnowski jest już gotowy do gry?

Patryk zaczął trenować, ale jeszcze nie zaczął skakać tak na 100%. Jednak będzie musiał zagrać, bo nie mamy innego wyjścia, by jakiś inny zawodnik zagrał na tej pozycji.

Jak Pan oceni dotychczasowe występy Jastrzębskiego Węgla w PLS?

Szczerze powiem, że myślałem, że będziemy lepiej wyglądać w tej tabeli. Przegraliśmy to, co mogliśmy przegrać (Olsztyn, Bełchatów, Częstochowa – przyp. red.), ale nie przegraliśmy meczu, który powinniśmy wygrać. Przykładem przegrany mecz u siebie z Resovią w poprzednim sezonie. Mam nadzieję, że te przegrane mecze mamy za sobą i od tego momentu będziemy już wygrywać.

Co zespół będzie robił podczas przerwy w rozgrywkach PLS?

Po meczu z Kędzierzynem mieliśmy grać jeszcze mecz z Radomiem, z tego co wiem, ten mecz będzie przełożony. Zawodnicy dostaną tydzień wolnego, a potem będzie taki krótki mini cykl, przygotowujący zespół do grudniowych spotkań.

Czy powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Polski Wojtka Jurkiewicza i Pawła Ruska było jakimś zaskoczeniem?

Tak, było to dla mnie duże zaskoczenie, nie ze względu na to, że Ci zawodnicy się nie nadają do kadry. Myślałem, że Raul Lozano prowadzi kadrę po swojemu i powołuje tylko sprawdzonych zawodników. Jednak okazuje się, że też ogląda mecze ligowe i widzi tych wybijających się zawodników w innych zespołach i daje im szanse.

Więcej w Przeglądzie Ligowym.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved