Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejna Polka w rosyjskiej Superlidze?

Kolejna Polka w rosyjskiej Superlidze?

Mariola Wojtowicz (Barszcz), libero BKS-u Aluprof od przyszłego sezonu będzie prawdopodobnie reprezentować barwy Leningradki St. Petersburg. Po zakończonym sezonie w LSK, sztab bielskiego klubu nie przedłużył z zawodniczką kontraktu.

Wojtowicz to doświadczona i utytułowana siatkarka. Do Bielska-Białej trafiła przed sezonem 2000/2001 z MKS-u Lubań. Od dwóch lat rywalizowała w klubie na pozycji libero z Pauliną Maj. Ma na swoim koncie dwukrotne mistrzostwo Polski (2003, 2004), Puchar Polski (2004, 2006), a także dwa medale Uniwersjady, srebrny z 2005 roku oraz złoty z 2007 roku. Po zakończeniu sezonu 2006/2007, w którym BKS Aluprof zajął trzecie miejsce zawodniczka pożegnała się z zespołem. Problemy ze znalezieniem klubu w LSK, sprawiły, że nowego pracodawcy musiała poszukiwać poza granicami kraju.

Ostatnio Mariola była u nas na treningu, żeby się trochę poruszać. Mówiła, że na 99 % trafi do klubu rosyjskiej Superligi, Leningradki St. Petersburg – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Arkadiusz Jasek, kierownik sekcji piłki siatkowej BKS-u. – W tej drużynie występuje obecnie inna eks-bielszczanka, Luba Jagodina.Sezon ligowy w Rosji rozpocznie się dopiero w grudniu. Na parkietach Superligi zobaczymy na pewno dwie Polki, Marię Liktoras (Dynamo Moskwa) oraz Annę Podolec (Bałakowskaja AZS Bałakowo).

18 listopada drużyna Leningradki przyjedzie do Polski na zgrupowanie. W trakcie pobytu nad Wisłą rozegra prawdopodobnie sparingi z Aluprofem Bielsko-Biała oraz MKS-em Dąbrowa Górnicza.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved