Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Andrzej Niemczyk: Polki muszą walczyć do końca

Andrzej Niemczyk: Polki muszą walczyć do końca

Nasze siatkarki słabo zaczęły walkę o igrzyska olimpijskie. Z czterech spotkań Pucharu Świata wygrały zaledwie jedno. - Jest jeszcze wiele do wygrania. Nawet sam awans nie jest wykluczony - powiedział Andrzej Niemczyk, były trener Polek.

Szkoleniowiec wierzy w swoje byłe podopieczne. Niemczyk uważa, że nasze siatkarki mogą wygrać wszystkie pozostałe mecze w Pucharze Świata. Według trenera biało-czerwone mogą sobie poradzić nawet z Serbkami czy Włoszkami. One grają na równym poziomie jak my. Więc dlaczego nie mielibyśmy ich pokonać – ocenił dla dziennika.pl były trener „Złotek”.

Jednak nasze zawodniczki jak na razie nie radzą sobie w Japonii. Polki przegrały aż trzy z czterech spotkań. Dlaczego? Brakuje nam zawodniczek na ławkę rezerwowych. Na turniej pojechały dziewczyny zdrowe i zdolne do gry. Ale brakuje im za to doświadczenia. Mimo tego trener Bonitta jest częściowo rozgrzeszony. Po prostu miał dużo czasu na przygotowania – dodał Niemczyk.Kibice trzymają kciuki za biało-czerwone. Nasze „Złotka” zagrają jeszcze siedem spotkań w Pucharze Świata. Jeśli wszystkie wygrają mogą awansować na igrzyska olimpijskie. Trzeba walczyć. O zakwalifikowaniu się do Pekinu mogą zadecydować małe punkty. W tym musimy upatrywać nasze szanse. A jak nawet się nie uda, to warto walczyć o punkty rankingowe. Piąte miejsce na turnieju w Japonii daje więcej niż mistrzostwo Europy. A dzięki temu później będzie łatwiej w turniejach kontynentalnym i interkontynentalnym. Jest więc o co grać – zakończył były selekcjoner Polek.

źródło: dziennik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved