Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wypowiedzi po meczu Polska – USA

Wypowiedzi po meczu Polska – USA

- Amerykańskiej drużynie należą się gratulacje, bo zagrała świetny mecz. Różnica pomiędzy nią a naszą ekipą była taka, że siatkarki USA popełniły mniej błędów własnych - powiedział po spotkaniu trener Marco Bonitta.

Według moich obliczeń zrobiły ich tylko 12, podczas gdy my 26. Naszą słabością jest strona mentalna, musimy nad tym popracować. Mecz z USA był długi i ciężki, ale pokazał, że mamy potencjał, by wygrywać – dodał trener Bonitta.

W tym meczu obydwa zespoły zagrały dobrze, walka była wyrównana. Przegrałyśmy, bo popełniłyśmy więcej własnych błędów – skomentowała porażkę z USA Milena Rosner, kapitan polskiej drużyny.Przed spotkaniem wiedziałyśmy, że będzie ono dla nas bardzo ciężkie. Polska ma znakomity zespół, silny w zagrywce i świetnie grający w obronie. Ma także dwie doskonałe atakujące, we znaki dała się nam zwłaszcza Anna Podolec. Mój zespół dobrze podszedł do tego spotkania, umiał dostosować się do gry Polek. Grał dobrze i był odpowiednio skoncentrowany. Zawodniczki przez długi czas nie grały ze sobą, ale wiedzą, jak się komunikować i co zrobić, by drużyna prezentowała się jak najkorzystniej. Myślę, że wykonałyśmy kawał dobrej roboty w ostatnich dwóch meczach z Kubą i Polską. Jestem zadowolona ze swojego zespołu – podsumowała spotkanie Jenny Lang Ping, trener reprezentacji USA.

Uważam, że trzeba pogratulować polskiemu zespołowi. Zagrał z nami bardzo dobrze, to trudny zespół do ogrania, który stawia twarde warunki. Nasi trenerzy przygotowali na ten mecz dobry plan, a w naszej drużynie wszyscy się dziś nawzajem wspieraliśmy – powiedziała jedna z najlepszych zawodniczek meczu, amerykańska przyjmująca Ogonna Nnamani.

Ten mecz przegrałyśmy praktycznie w końcówkach. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, że nie wytrwałyśmy w dobrej grze. Popełniłyśmy dużo błędów. Nie wiemy, z czego one wynikają. Amerykanki bardzo dobrze przygotowały się na moje ataki – powiedziała zaraz po meczu na antenie Polsat Sport Małgorzata Glinka.

Wydaje się, że ten trzeci set, który przegrałyśmy po walce, był decydujący. Głupie błędy jakie popełniałyśmy w tej i w kolejnej partii, podcinały nam skrzydła – dodała.

źródło: onet.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved