Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Leszek Piasecki: Było bardzo blisko wygranej

Leszek Piasecki: Było bardzo blisko wygranej

- Było bardzo blisko. Szczerze mówiąc, to Polki we wszystkich setach, za wyjątkiem końcówki ostatniego, czwartego, grały bardzo dobrze - ocenia spotkanie Polek z Amerykankami trener reprezentacji B siatkarek, Leszek Piasecki.

Rzeczywiście, to spotkanie było do tej pory najlepsze w wykonaniu naszego zespołu. Widać, że trener Bonitta przygotowywał się do niego i nie pokazywał, jaką szóstką będzie grał. Były jej symptomy, ponieważ już wcześniej grała Podolec i w zasadzie trener cały czas mieszał tym składem. Widać było, że szóstkę z meczu z Brazylią spisał na straty, a nastawiał się na pozostałe spotkania. Było bardzo blisko. Szczerze mówiąc, to Polki we wszystkich setach za wyjątkiem końcówki ostatniego, czwartego grały bardzo dobrze.

Trzeba przyznać, że w obronie Amerykanki grały lepiej. To jest ten element, w którym nas przewyższały i nie skończyliśmy przez to wielu akcji. Nawet kiedy piłka była odpowiednio wystawiona i atak był dobry, to Amerykanki ją broniły i wyprowadzały kontry. Cieszyć powinno to, że zespół gra z meczu na mecz coraz lepiej i w tej chwili ustawienie z Anią Podolec i Gosią Glinką na przyjęciu się sprawdza. Myślę, że nie jest źle. Nie ma w tej chwili co rozpaczać. Jeżeli Amerykanki ograły 3:2 Kubę, to znaczy, że my również jesteśmy w stanie to zrobić. Chociaż oglądałem dziś też mecz Brazylijek z Kubankami i trzeba przyznać, że wszystkie zespoły poprawiły się w ostatnich latach i poszły do przodu. Chyba najmniejszy postęp zrobiliśmy my, ale to wiąże się z zawirowaniami w sztabie trenerskim i zmianą składu. To jakby skomplikowało nasz rozwój, co trochę martwi. Ale chyba w tej chwili jest optymalnie. To, jak grały dziewczyny, dobrze rokuje. Należy być cierpliwym i trzeba walczyć, bo w tym turnieju jeszcze wiele rzeczy się może zdarzyć.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved