Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: W derbach lepsi siatkarze z Kozienic

II liga: W derbach lepsi siatkarze z Kozienic

Podopieczni Marcina Zmitrowicza odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze. Wygrali jednak w ważnym, bo derbowym spotkaniu z WTS Warka. Kozieniczanie dopiero we własnej hali pokazali, że potrafią grać.

Mecz zaczął się niezwykle dobrze, choć pierwszy punkt zdobyli goście. Potem inicjatywe przejeła drużyna Armatu zdobywając pięć punktów z rzędu, czym skutecznie odstraszyli gości. Przy stanie 16:16 Warka po raz pierwszy dogoniła KKS i na tablicy świetlnej był remis. Później gra toczyła się punkt za punkt do stanu 22:22. O czas poprosił trener Warki, który na tyle skutecznie wybił z rytmu kozieniczan, że wystarczyły 3 akcje Warki aby pierwszy set zakończył się porażką gospodarzy.

Drugi set to niewątpliwie popisowa gra zawodników KKS Kozienice, choć początek seta to zaledwie dwupunktowa przewaga gospodarzy. Dwa asy serwisowe pod rząd Pawła Otwinowskiego i drużyna gości straciła kontakt punktowy z miejscowymi. Jednak goście nie poddali się tak łatwo. Klase kozieniczanie pokazali w końcówce seta, gdzie przy rezultacie 22:20 potrafili zebrać siły, by mimo skutecznych prób odparcia ataków przez Warkę przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść (1:1 w setach).

Trzeci set meczu to podręcznikowa gra Armatu. Mimo trudnego początku i ponownie walki punkt za punkt, to dopiero przy stanie 13:10 drużyna Marcina Zmitrowicza wyszła na wyraźne prowadzenie, które miejscowi udokumentowali jeszcze czterema punktami. Trener Warki ponownie prosi o czas, ale przewaga KKS-u była już tak widoczna, że nawet sami siatkarze gości nie wierzyli, iż mogą jeszcze tego seta wygrać. Kozienicki atak i blok grał fenomenalnie – blok Krzyśka Jeziorowskiego skutecznie zatrzymywał drużynę gości. I ostatecznie set zakończył się miażdźącą przewagą gospodarzy 25:17.

Czwarta partia meczu to szybki początek gry KKS-u. Kolejna świetna zagrywka Kality i mamy asa serwisowego (2:0). Potem Warka ostatkiem siły próbowała nadąrzyć jeszcze za Armatem. Zespół Warki chyba ostatceznie przestał walczyć przy stanie 10:6. Siatkarze z Kozienic od tego momentu kontrolują grę już do końca czwartego seta, by ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz kończy sie wynikiem 3:1 dla Armatu.

Ważne zwycięstwo, ważne punkty ponieważ już za tydzień kolejne spotkanie w Kozienicach. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna GTS Gdańsk. Warto dodać także, że przed rozpoczęciem meczu uczczono minutą ciszy śmierć jednego ze sponsorów kozienickiej drużyny – ś.p Dariusza Kozika.

Armat Kozienice – WTS Warka 3:1

(22:25, 25:22, 25:17, 25:18)