Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Ślepsk rozbity w tie-break`u

II liga: Ślepsk rozbity w tie-break`u

W spotkaniu 3. kolejki II ligi siatkówki mężczyzn Wilga Garwolin pokonała po zaciętym spotkaniu drużynę Ślepska Augustów 3:2. Garwolinianie jeszcze w tym sezonie nie rozegrali spotkania w mniejszym stosunku setów niż pięć.

Spotkanie rozpoczął swoim serwisem Jakub Sokołowski. Przy jego zagrywce udało się Wildze wyjść na prowadzenie 3:0. Dzięki dobrej grze w bloku przewaga garwolińskiego zespołu wzrosła do 5 punktów przy stanie 9:4. W środkowej części seta po kilku nieudanych akcjach Wilgi prowadzenie stopniało do 3 punktów. Jednak przy ponownym serwisie Jakuba Sokołowskiego znów udało się odskoczyć od rywala o 7 punktów. Głównie dzięki skutecznej grze Edwarda Góreckiego i Paweła Sutyńca. Po zdobyciu 22 punktu nastąpił w zespole z Garwolina okres przestoju. Rywalom udało się odrobić 4 punkty. Mimo to Wilga nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i zakończyła seta efektownym blokiem wygrywając pierwsze starcie 25:19.

Drugi set znów zaczął się korzystnie dla gospodarzy. Wilga szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Wypracowaną na początku przewagę udało się utrzymać do stanu 8:6. W tym momencie po dwóch autowych atakach siatkarzy Wilgi goście doprowadzili do remisu. Siatkarze z Augustowa nauczeni doświadczeniem z pierwszego seta w drugiej partii mocną uwagę przykładali do blokowania Edwarda Góreckiego. W konsekwencji wymuszali na nim błędy ataku lub stawiali na nim skuteczny blok. Dzięki tej strategii udało im się odskoczyć na 5 punktów. Mimo prób odwrócenia niekorzystnego rezultatu przez zespół Wilgi drugą partię wygrali goście 25:19.Trzecia partia należała do najbardziej wyrównanych.Do stanu 18:18 gra toczyła się w zasadzie punkt za punkt. Do skutecznej gry wrócił Edward Górecki. Z dobrej strony pokazał się również Robert Wykowski. W tym momencie po skutecznej grze w bloku gościom udało się odskoczyć na 3 punkty. W końcówce seta doszło do bardzo długiej wymiany piłki, która niestety zakończyła się 23 punktem dla gości. Ostatecznie drugiego seta wygrała drużyna z Augustowa 25:22.

Początek czwartego seta znów należał do Wilgi. Garwoliński zespół po skutecznej grze w bloku wyszedł na prowadzenie 4:1. Goście jednak nie odpuszczali i do stanu 13:12 dla Wilgi gra była bardzo wyrównana. Jednak przy serwisie Paweła Sutyńca, Wilga zdobyła 3 punkty z rzędu, głównie dzięki skutecznym atakom Mariusza Firszta, który w czwartej partii popisał się również skuteczną grą w bloku. Mimo to goście bardzo chcieli rozstrzygnąć tego seta i spotkanie na swoją korzyść. Na drodze stanął im jednak skutecznie grający w tym spotkaniu Edward Górecki, który w końcówce seta atakował nawet z trudnych piłek. Czwarta partia zakończyła się pięknym atakiem Piotra Żubera i zwycięstwem Wilgi 25:22.

I nadszedł czas na trzeci w tym sezonie tie-break. Piąta partia zaczęła się nie za dobrze dla Wilgi, gdyż goście wyszyli na prowadzenie 2:0. Kibicom przed oczami stanęła sromotna porażka w piątej partii sprzed tygodnia. Na szczęście garwolińscy siatkarze szybko się pozbierali i chwilę później prowadzili już 4:2. Ostatni set to była przede wszystkim koncertowa gra naszego bloku. Najskuteczniejsi w tym elemencie gry byli Piotr Żuber i Paweł Sutyniec. Wobec takiej postawy gospodarzy, goście byli bezradni. Do wspaniałej gry Wilgi dołączyli jeszcze kibice, mocno oklaskujący miejscowych siatkarzy. Tie-break zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Wilgi 15:7.

To była konsekwencja czwartego seta – opowiada trener Ślepska, Adam Aleksandrowicz.Tam w końcówce na nasze pole wpadły trzy proste piłki, które po prostu nie powinny dać punktów rywalom. Tych trzech punktów zabrakło nam do wygranej 3:1. Ostatniego seta zaczęliśmy jeszcze od prowadzenia 2:0, ale potem graliśmy już coraz gorzej. Nie mogliśmy w czterech akcjach skończyć ataku, doszedł błąd w przyjęciu i zrobiło się 2:5.

Mimo porażki, Ślepsk zachował pozycję wicelidera rozgrywek.

Wilga Garwolin – Ślepsk Augustów 3:2

(25:19, 19:25, 22:25, 25:22, 15:7)

Skład:

Ślepsk: Malczewski, Szlejter, Gołębski, Netter, Korpak, Babińczuk, Kowalko (libero) oraz Wróblewski, Rudzewicz, Augustynowicz.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 3 II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl, grajdol.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved