Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Porażki białostockich zespołów

II liga: Porażki białostockich zespołów

Słabo spisują się żeńskie zespoły z województwa podlaskiego w II lidze. Tym razem przegrały w swoich spotkaniach. WSWFiT Białystok poległ u siebie z Legionovią a Jedynka Łomża na wyjeździe nie sprostała drużynie Nike Ostrołęka.

Białostocka ekipa występująca pod szyldem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki uległa 0:3 Legionovii Legionowo.

Nawet nie mogę mieć pretensji do dziewcząt – mówi trenerka Natalia Tobolska. – Ciągle mamy rotację w składzie, nie możemy przygotować się normalnie do gry, gdyż niektóre zawodniczki trenują razem z pierwszym zespołem.AZS BTPS Białystok – Legionovia Legionowo 0:3

(17:25, 15:25, 19:25)


Siatkarki, które stanowiły o sile białostockiej ekipy rok temu, teraz występują w Nike Ostrołęka. Iwona Gosko, Urszula Iwaniuk i Małgorzata Sobolewska są pierwszoplanowymi postaciami zespołu z Ostrołęki, który łatwo pokonał białostockiego beniaminka, Jedynkę Łomża.

Pierwszy punkt dla zespołu ZEO Nike Ostrołęka Iwona Gosko, która bardzo dobrze wykończyła atak ze skrzydła. Kolejne punkty to już zasługa Klaudii Gościckiej. Podopieczne trenera Jarosława Zawodniaka grały bardzo dobrze w ataku i ustawiały coraz szczelniejszy blok zyskując kilku punktową przewagę. W kolejnych minutach meczu siatkarki ZEO Nike grały bardzo pewnie, popełniały mało niewymuszonych błędów i utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. W końcówce seta obie drużyny zaczęły jednak popełniać błędy. Atomowe ataki ze skrzydeł Iwony Gosko i Klaudii Gościckiej sprawiły, że to siatkarki Nike nadal wyraźnie prowadziły. Podopieczne Jarosława Zawodnika w pierwszym secie grały także bardzo dobrze w obronie i wygrały pierwszego seta do 19.

Początek drugiej odsłony meczu był niezbyt udany dla gospodyń, które pierwsze dwa punkty oddały rywalkom. Kolejne minuty meczu to okres wyrównanej gry i walki punkt za punkt. W kolejnych minutach meczu gra zawodniczek Nike była bardzo poukładana, a akcje bardzo dobrze wykańczane. W efekcie siatkarki z Ostrołęki zdobyły kilku punktową przewagę, którą dowiozły skutecznie do końca drugiej partii spotkania.

Bardzo efektowny był początek trzeciej odsłony meczu. Kilka długich wymiań i zacięta walka na siatce wyraźnie przypadły do gustu kibicom, zgromadzonym w hali przy ulicy Traugutta. Kolejne minuty meczu to okres bardzo nierównej gry w obu stronstPierwszy punkt dla zespołu ZEO Nike Ostrołęka Iwona Gosko, która bardzo dobrze wykończyła atak ze skrzydła. Kolejne punkty to już zasługa Klaudii Gościckiej. Podopieczne trenera Jarosława Zawodniaka grały bardzo dobrze w ataku i ustawiały coraz szczelniejszy blok zyskując kilku punktową przewagę. W kolejnych minutach meczu siatkarki ZEO Nike grały bardzo pewnie, popełniały mało niewymuszonych błędów i utrzymywały trzypunktowe prowadzenie. W końcówce seta obie drużyny zaczęły jednak popełniać błędy. Atomowe ataki ze skrzydeł Iwony Gosko i Klaudii Gościckiej sprawiły, że to nasze siatkarki nadal wyraźnie prowadziły. Podopieczne Jarosława Zawodnika w pierwszym secie grały także bardzo dobrze w obronie i wygrały pierwszego seta do 19.

Początek drugiej odsłony meczu był niezbyt udany dla gospodyń, które pierwsze dwa punkty oddały rywalkom. Kolejne minuty meczu to okres wyrównanej gry i walki punkt za punkt. W kolejnych minutach meczu gra naszych zawodniczek była bardzo poukładana, a akcje bardzo dobrze wykańczane. W efekcie siatkarki z Ostrołęki zdobyły kilku punktową przewagę, którą dowiozły skutecznie do końca drugiej partii spotkania. Bardzo efektowny był początek trzeciej odsłony meczu. Kilka długich wymiań i zacięta walka na siatce wyraźnie przypadły do gustu kibicom zebranym w hali przy ulicy Traugutta. Kolejne minuty meczu to okres bardzo nierównej gry w obu stron. Gospodynie popełniały coraz więcej błędów i dały rywalkom odskoczyć na cztery punkty. Kluczowym momentem w tej partii było wejście w zagrywkę Pauliny Barszcz z której serwisem rywalki sobie wyraźnie nie radziły. W efekcie to ZEO Nike odrobiło stratę do rywalek i zdobyło dwa punkty przewagi. W Końcówce spotkania podopieczne Jarosława Zawodnika zagrały bardzo skutecznie, a rywalki wyraźnie się pogubiły popełniając fatalne błędy w obronie. W efekcie to gospodynie wygrały pewnie tę partię do 18 i cały mecz 3:0.

ZEO Nike Ostrołęka – Jedynka Łomża 3:0

(25:19, 25:19, 25:18)

Składy:

ZEO Nike: Gosko, Barszcz, Walasek, Iwaniuk, Gościcka, Drwięga (c), Sobolewska (l) oraz Olk

Jedynka: Skowrońska (c), Surawska, Lencka, Sobolewska, Chomotnik, Dąbrowska, Śleszyńska (l) oraz Panas, Karpińska

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved