Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Nieudany wyjazd siatkarzy MKCiS Jaworzno

II liga: Nieudany wyjazd siatkarzy MKCiS Jaworzno

Siatkarze MCKiS Jaworzno nie mogą wpisać wyjazdu do Radomia na listę dobrych spotkań. Siatkarze z południa przegrali walkę z rezerwami Jadaru, zaledwie w trzech setach.

Kibice przybyli na halę przy ul. Narutowicza nie mogą być rozczarowani, gdyż byli świadkami pewnego zwycięstwa swoich siatkarzy, w którym jaworznianie stawili opór tylko w drugiej partii.

W pierwszej, MCKiS Jaworzno prowadził wyrównaną walkę tylko do stanu 7:7, kiedy to jeden z trzech zawodników pierwszej drużyny Jadaru wzmacniającego drugi zespół, Wojciech Żaliński, stanął na zagrywce i chwilę potem pozwolił radomianom cieszyć się z prowadzenia 11:7. Gospodarze stopniowo powiększali swoje prowadzenie, głównie za sprawą dobrej skuteczności w ataku oraz szczelnie ustawianego bloku. Ostatecznie partię tą wygrali 25:18.

Drugi set rozpoczął się biegunowo przeciwnie, a charakteryzowała go zdecydowana dominacja Jaworzna, która jak się później okazało, z czasem została stłumiona. Prowadzenie niebiesko-żółci wypracowali sobie już na początku i przy stanie 7:3 zmusili trenera Wojciecha Stępnia do skorzystania z przysługującej mu przerwy. W końcu jaworznianie prezentowali grę taką, z jakiej są znani, a mianowicie waleczną i radosną. Ta trwała jednak zbyt krótko, bo do stanu 20:15. Wtedy bowiem sędzia główny przyznał żółtą kartkę trenerowi Błaszczakowi za zbyt przesadne manifestowanie swojego niezadowolenia z wcześniejszej pomyłki sędziego liniowego. Nerwowa atmosfera jakby sparaliżowała świetnie do tej pory grające MCKiS Jaworzno, a zarazem dodała skrzydeł Jadarowi, który przy pomocy kilku niewymuszonych błędów gości i doskonałemu blokowi wygrał tą zaciętą partię 30:28.

Kolejna odsłona tego spotkania, podobnie jak pierwsza, szybko pokazała przewagę gospodarzy. Już pierwsze punkty przyniosły im prowadzenie, którego już nie dali sobie wyrwać. W trakcie trwania tego seta, MCKiS zbliżył się wprawdzie na dwa punkty przy stanie 13:15, ale jakiekolwiek złudzenia wskazujące na możliwość wygrania seta przez przyjezdnych musiały ulecieć w eter. Ostatecznie Jadar Radom odniósł zwycięstwo w tej partii takim samym stosunkiem punktów jak w pierwszej, ostatecznie wygrywając cały mecz pewnie 3:0.

Radomianie po zakończeniu 3. kolejki spotkań mają na swoim koncie 6 punktów zajmując dobrą, 4. pozycje. Za tydzień Jadar wybierze się na Śląsk, by tam podjąć drużynę z Będzina. MCKiS Jaworzno natomiast wciąż musi czekać na swoją pierwszą wygraną w drugoligowych rozgrywkach. Pewne jest jednak, że jaworznianie nie będą czekać bezczynnie, a zacięcie walczyć o komplet punktów w najbliższą sobotę (10.11) z KS Górnikiem Radlin.

Jadar II Radom – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:18, 30:28, 25:18)

Składy:

MCKiS Jaworzno: Nieboj, Dworecki, Poprawa, Lisowski, Warchoł, Michalski, Maniera (libero) oraz Piwowar, Deszcz, Strejczyk.