Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Morze Bałtyk lepsze od beniaminka II ligi

II liga: Morze Bałtyk lepsze od beniaminka II ligi

Pierwszy raz w nowym sezonie Morze Bałtyk Szczecin zaprezentowało się własnej publiczności. Jego rywalem był MKS MDK Trzcianka który jeszcze nie wygrał meczu w tym sezonie.

Pierwszy punkt meczu zdobył zawodnik gospodarzy Konrad Paśnik, który w tym sezonie występuje w nowej roli – nie środkowego, a atakującego. Jednak mimo pierwszych punktów zdobytych przez Morze inicjatywa w tym secie należała wyłącznie do gości. Niemal nie do zatrzymania byli Piotr Winkler i Patryk Baran. Z kolei gospodarze mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki, przez co rozegranie było bardzo schematyczne. Niekończone ataki przez szczecinian dawały gościom szansę na skuteczne wyprowadzanie kontrataków, z czego raz po raz korzystali. Seta zakończył atakiem ze środka Tobiasz Naplocha.

Początek drugiego seta należał do zawodników Trzcianki. Po dwóch blokach: Jakuba Malinowskiego na Łukaszu Jakowczyku i Patryka Barana na Mateuszu Sylli oraz asie serwisowym Patryka Barana goście uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Niestety na skutek własnych błędów łatwo pozwolili się dogonić gospodarzom. Od stanu 11:11 ciężar gry w zespole Morza wziął na siebie Mateusz Sylla. Dzięki jego punktowym atakom Morze w środkowej części seta prowadziło już nawet 16:12. MKS chcąc ratować sytuację zaczął kierować większość piłek do niezawodnego wcześniej Patryka Barana. To pozwoliło w końcówce zniwelować straty do 1 punktu. Po autowym ataku środkowego Morza Rafała Kordasia było nawet po 23. W kolejnych wymianach górą byli już jednak szczecinianie, którzy po ataku Konrada Paśnika zakończyli seta na swoją korzyść.

Trzecią partię Morze rozpoczęło z Pawłem Kolcem w składzie, który jeszcze w drugim secie zmienił Łukasza Jakowczyka. Początek ponownie należał do gości, którzy po świetnych zagrywkach Piotra Winklera objęli prowadzenie 4:1. Czas, o który poprosił trener Morza Janusz Wojdyga, podziałał na szczecinian bardzo mobilizująco, bo w krótkim czasie na zagrania Trzcianki odpowiedzieli dwoma asami Konrada Paśnika i wyrównali stan seta na 7:7. Aż do stanu 18:18 żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Wtedy do pracy wzięli się gospodarze, w szczególności Konrad Prusakowski, który najpierw zatrzymał na środku Tobiasza Naplochę, a kilka chwil później Jakuba Malinowskiego. W międzyczasie goście popełnili dwa niewymuszone błędy i szczecinianie prowadząc 4 punktami mogli spokojnie dokończyć seta.

Początek czwartej partii był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 7:7, gdy w polu zagrywki szczecinian stanął Rafał Kordaś, Morze uzyskało trzypunktową przewagę. Czas, o który poprosił trener Trzcianki Krzysztof Olech na niewiele się zdał, bo goście tracili kolejne punkty. Dopiero wprowadzenie na boisko Michała Lipińskiego za Patryka Barana wprowadziło trochę ożywienia po stronie przyjezdnych. Morze jednak czując możliwość wygrania meczu za 3 punkty nie odpuściło i to właśnie do niego należała końcówka spotkania. Ostatnie punkty meczu zdobył Mateusz Sylla.

Morze Bałtyk Szczecin – MKS MDK Trzcianka 3:1

(21:25, 25:23, 25:21, 25:20)

Składy:

Morze Bałtyk: Cichosz T., Paśnik, Prusakowski, Kordaś, Sylla, Jakowczyk, Cichosz Ł.(l) oraz Judek, Kolec

MKS MDK Trzcianka: Galant, Baran, Malinowski, Naplocha, Kowalski, Winkler, Borucki (l) oraz Lipiński