Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Wypowiedzi po meczu Legia – Ósemka

II liga mężczyzn: Wypowiedzi po meczu Legia – Ósemka

W II lidze mężczyzn, Legia Warszawa przegrała na swoim boisku z Ósemką Siedlce. Oto co po tym meczu mówili trenerzy i kapitanowie obydwu ekip.

Dariusz Prokurat (trener Ósemki Siedlce): Wygrana cieszy, szkoda, że tylko za dwa punkty, a nie trzy. Powinnyśmy wygrać 3:0 bo mając 24:21zepsuliśmy trzy czy cztery piłki. Widocznie wkradło się trochę rozluźnienia ponieważ goniliśmy cały set, była przewaga pięciu, sześciu punktów i powoli odrabialiśmy straty i bez błędów własnych powinnyśmy to wygrać. Niestety, potem dwa następne sety to już takie załamanie, w czwartym zupełnie odpuściliśmy żeby zebrać siły na piąty set no i w piątym już graliśmy to co powinnyśmy grać.

Michał Drabkowski (kapitan Ósemki Siedlce): Wydaje mi się, że dwa pierwsze sety spokojnie zagraliśmy to, co potrafimy. Następnie wdarło się małe rozluźnienie, chyba za łatwo uwierzyliśmy w to, że wygramy 3:0, gdyż Legia wiadomo dwa mecze 3:0 już przegrała. Myśleliśmy, że są młode chłopaki i się podłamią, jednak oni pokazali charakter no i niestety później zafunkcjonowała im zagrywka, a my z przyjęciem mieliśmy ogromne problemy i nie mogliśmy grać tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni czyli gry środkiem.

Cezary Żyłkowski (kapitan Legii Warszawa): Mecz był bardzo wyrównany, siły stały na tym samym poziomie moim zdaniem. W pierwszych dwóch setach zagraliśmy bardzo nerwowo, przez to, że pierwszy mecz u siebie. Dobrze, że wygraliśmy trzeciego seta, zebraliśmy się i później jakoś nam poszło, zaczęła siedzieć zagrywka ,więc przeciwnicy mieli już coraz mniej do gadania, ale w piątym secie pokazali może trochę więcej doświadczenia niż my. Myślę że w rewanżu może my będziemy lepsi.

Wojciech Szczucki (trener Legii Warszawa): Widać po przebiegu meczu, że przede wszystkim my musimy ustabilizować swoją grę, na pewno jest światełkiem w tunelu, mimo tego, że w tabeli ligowej jesteśmy gdzieś tam bliżej końca niestety. To widać, że ten zespół ma potencjał i może walczyć z każdym w tej lidze albo prawie z każdym. Przede wszystkim cieszy gra w trzech ostatnich setach, bo to już była gra zbliżona do poziomu na który stać ten zespół. To jest zespół raz, że nowy, dwa, że młody, w związku z tym czasem te emocje są decydującą sprawą jeśli chodzi o zdobywanie punktów i tutaj musimy po prostu ułożyć to na spokojnie i znaleźć taki swój sposób na zdobywanie punktów bo przed sezonem grali bardzo fajne mecze, widać, że stać ich na dużo więcej, niż te wyniki które są do tej pory po tych trzech kolejkach, także mam nadzieję że ten mecz będzie mimo wszystko, że przegrany, jakimś tam przełamaniem i początkiem drogi, którą chcemy zacząć.