Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Fart wiceliderem

II liga: Fart wiceliderem

Hala przy ul. Bocznej znów szczęśliwa dla kieleckiego debiutanta. Fart wygrał tak jak podczas inauguracji, w trzech setach - tym razem z Hejnałem Kęty.

Najcięższą przeprawę kielczanie mieli w partii otwierającej. Długo nie udawało im się odskoczyć, powiodło się dopiero w samej końcówce, gdy Fart wyszedł na prowadzenie 23:20. W kolejnym secie już początek był łatwiejszy – szybko kielczanie odskoczyli (6:2), ale popełniali też sporo błędów. – Dobre akcje przeplataliśmy z kiepskimi. Uważam nawet, że to drugi set był tym najgorszym w naszym wykonaniu – ocenił Dariusz Daszkiewicz, trener debiutanta z Kielc. Ale jego podopieczni cały czas byli o krok przed rywalem. – Fart ciągle uciekał nam na kilka punktów. Potem było już za późno na odrabianie strat – zauważył z kolei Adam Kubica, szkoleniowiec Hejnału.

Podobnie było także w ostatniej, trzeciej części gry. Kielczanie ani razu nie pozwolili przeciwnikowi doprowadzić chociażby do remisu. Ostatecznie wygrali tego seta z największą przewagą – sześciu punktów. – Cieszy mnie wygrana w trzech setach oraz komplet punktów, które znów dopisujemy sobie w tabeli – podkreślił Dariusz Daszkiewicz.

W następnej kolejce kielczanie znów zagrają u siebie – z Błękitnymi Ropczyce (sobota godz. 13).

Fart Kielce – Hejnał Kęty 3:0

(25:22, 25:21, 25:19)

Skład:

Fart: Jungiewicz, Kiwior, Długosz, Waligóra, Skórski, Streich, Dudzik (libero) oraz Rybak, Brojek, Gos, Bogucki, Brodawka.