Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki niepokonane

II liga: Akademiczki niepokonane

Trzecie zwycięstwo w aktualnym sezonie drugiej ligi odniosła drużyna siatkarek AZS Politechnika Radomska. Podopieczne Stanisława Pieśniaka w pięciu setach pokonały ŁKS Łódź.

Radomianki tym samym zrewanżowały się przeciwniczkom za dwie przegrane w poprzednim sezonie. Nie było to jednak łatwe. Politechnika musiała bowiem stawić czoło młodemu, ale bardzo zgranemu zespołowi. – Łodzianki to drużyna bardzo dobrze ułożona, która szczególnie w obronie działa cuda – przyznał trener AZS.

Gospodynie w pierwszym secie nie złapały właściwego rytmu gry i popełniały zbyt dużo błędów, czego wynikiem była ich porażka do 22. Druga odsłona należała już jednak wyraźnie do nich. Z animuszem radomianki przystąpiły także do gry w trzecim secie. Prowadziły już 11:5 i 21:17, ale za każdym razem pozwalały rywalkom odrobić straty. W końcówce łodzianki obroniły dwie piłki setowe, ale w ostatniej chwili partię skutecznym atakiem zakończyła Anna Frużyńska. To ona była wyróżniającą się zawodniczką także w całym meczu, skończyła wiele ważnych piłek. Czwarty set znów toczył się po dyktando gości, więc o losach meczu zadecydował tie-break. W nim gospodynie wyszły na prowadzenie 8:4, ale znów pozwoliły rywalkom doprowadzić do remisu. Końcówka należała jednak do Politechniki, która w obecnym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu na pozycji libero wystąpiła Klaudia Januszewska. Na pochwałę obok Frużyńskiej zasłużyła także młoda Anna Gnyś, która grała ambitnie w ataku i miała kilka świetnych obron.

W radomskiej drużynie doszło także w ostatnim tygodniu do zmian personalnych. Do zespołu dołączyła znana z poprzednich sezonów Joanna Majkusiak, natomiast sztab szkoleniowy opuścił dotychczasowy kierownik drużyny Krzysztof Białczak.

AZS Politechnika Raomska – ŁKS Łódź 3:2

(22:25, 25:17, 25:23, 19:25, 15:12)

Skład:

Politechnika: Nadziałek, Jaroszek, Pawłowska, Gnyś, Frużyńska, Kucharska, Januszewska (libero) oraz Smykiel, Dobosz, Sokołowska.