Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wygrana Piasta w Chorzowie

I liga: Wygrana Piasta w Chorzowie

W spotkaniu 6. kolejki Piast Szczecin wygrał w Chorzowie z tamtejszym Sokołem, 3:1. Szczecinianki, dzięki temu zwycięstwu, awansowały na czwarte miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Set otwarcia lepiej rozpoczęły szczecinianki i po kilku minutach to one prowadziły już trzema punktami. Jednak gospodynie nie poddawały się i po chwili wyrównały. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana, żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi. Przy stanie 22:22 w polu zagrywki pojawiła się Edyta Rzenno . Przy tym ustawieniu zespół ze Szczecina zdobył kolejno dwa punkty. Siatkarkom Sokoła udało się co prawda zdobyć jeszcze jeden punkt, a to głównie za sprawą Moniki Konsek . Set ostatecznie wygrywają podopieczne Marka Mierzwińskiego 25:23.

Druga odsłona meczu znów rozpoczęła się od mocnego uderzenia Piasta. Szczecinianki dzięki bardzo dobrej grze w obronie i skutecznym atakom uzyskały bezpieczna przewagę. Sokół popełniał masę błędów i nie był nic już w stanie zrobić w tej partii. Set wygrały "piaściary" 25:17.

Początek kolejnej odsłony meczu należał jednak do gospodyń. Siatkarki z Chorzowa popełniały znacznie mnie błędów niż w poprzednich setach, ich bloki zaczęły być w końcu skuteczne, a ataki nie do odbioru przez zespół ze Szczecina. Bezradne „piaściary” nie potrafiły nic zrobić i z akcji na akcję traciły kolejne punkty. Roszady w teamie Mierzwińskiego na niewiele się zdały. Ostatnia piłka należała do Sandry Bieranatek , która mocnym atakiem przypieczętowała zwycięstwo gospodyń. Zatem po trzech partiach było 1:2.

Po wygranej w secie trzecim 25:10, wydawało się, że siatkarki z Chorzowa pójdą za ciosem. Jednak tak się nie stało. Szczecinianki zaczęły znów grać tak jak w pierwszych dwóch odsłonach. Dwa asy serwisowe Rzenno, później skutecznie ataki Plebanek, Rolińskiej, Związek i Piast z akcji na akcję powiększał przewagę, tym samym zbliżając się do zwycięstwa w tym secie i całym meczu. Sokół odpowiadał tylko raz po raz atakami Fedorów, Krawulskiej i Biernatek, jednak to było za mało na dobrze dysponowany zespół Piasta. Ostatecznie seta czwartego wygrały przyjezdne 25:21 i cały mecz 3:1.

Piast zagrał dość dobrze w obronie i konsekwentnie wykorzystywał słabsze momenty gry swoich przeciwniczek. Sokół natomiast zagrał zdecydowanie słabiej niż w Krakowie. Teraz chorzowianki czekają dwa tygodnie przerwy, które szkoleniowcy powinni wykorzystać na ustabilizowanie formy zespołu. Natomiast zespół ze Szczecina w następnej kolejce podejmie we własnej hali Skrę Bełchatów.

Sokół Chorzów – Piast Szczecin 1:3

(23:25; 17:25; 25:10; 21:25)

Sokół: Konsek, Fedorów, Staniucha, Wysocka, Furtak, Krawulska , Nowakowska(l) – Settnik, Młodzieniewska, Biernatek

Piast: Szymańska, Bury, Związek, Rzenno, Plebanek, Rolińska, Kuchczyńska(l) – Róg, Zielonka, Chojnacka