Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Impel Gwardia wiceliderem I ligi

I liga: Impel Gwardia wiceliderem I ligi

Impel Gwardia pokonała 3:1 KSZO Ostrowiec Św. Trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku a wrocławianki teraz zajmują drugie miejsce w tabeli. Do liderek brakuje im tylko kilka setów.

Choć wrocławianki zwyciężyły za trzy punkty to wygrana nie przyszła łatwo. Wicelider, przed tym spotkaniem, z Ostrowa Św. pokazał w Orbicie dobrą siatkówkę prowadząc w pierwszym secie 6:1. Jednakże po kilku dobrych akcjach podrażnionych takim obrotem sprawy gwardzistek i asie Marty Solipiwko to Impel Gwardia wyszedł na prowadzenie 8:7. 10:10 i 20:20 takie wyniki oddają w pełni skuteczność obu drużyn w tej części gry. Po aucie Dominiki Żołtańskiej z KSZO na tablicy wyników rezultat 23:23 zapowiadał emocjonującą końcówkę seta, w której prym wiodła w ataku gospodyń Bogusia Barańska . Z drugiej strony tak wysokiej skuteczności nie zachowała Katarzyna Walewander i po jej ataku w aut wrocławianki mogły pierwszy raz podnieść ręce w geście zwycięstwa, 27:25 dla Impel Gwardia Wrocław.

Drugi set to popis gry zawodniczek Rafała Błaszczyka , które przede wszystkim skutecznym blokiem i kontratakami „zniszczyły” siatkarki z Ostrowca. Trener gości Jarosław Bodys próbował roszad w swoim składzie m. in. pokazała się na parkiecie druga rozgrywająca AZS-u Ewelina Świerszcz , która zastąpiła Agnieszkę Sojkę , ale na niewiele to się zdało ostrowiankom. Rezultat 18:10 dla Impela podkreślał dużą przewagę wrocławianek w tej odsłonie. Ostatni punkt tej partii to wspaniała obrona Jagiełło , a Agnieszka Starzyk w dynamicznym ataku postawiła „kropkę nad i” i Impel wysoko zwyciężył 25:14.

Wolę walki i niezłe umiejętności pokazały ostrowianki w kolejnej partii, w której grały bardzo skutecznie zapominając o wysokiej porażce w poprzednim secie. Mimo prowadzenia Impela 15:13 goście nie zamierzali się poddawać i po kilku dobrych akcjach było już 21:19 dla KSZO. Dobre ataki Walewander i skuteczna Agnieszka Buzała w bloku i w ataku spowodowały, że Ostrowiec czekał na czwartą partię z nadzieją na przedłużenie widowiska w Orbicie do tie-breaka, 25:22 dla KSZO.

W czwartej odsłonie wróciła na parkiet Marta Solipiwko (nie grała w 3. secie-red), a na środku bloku i ataku pozostała Zuzanna Efimienko . Przy stanie 6:6 znakomite akcje w obronie po obu stronach siatki mogły się podobać publiczności w Orbicie. Na skuteczną grę Ostrowca w ataku Impel Gwardia odpowiadała „bombami” Bogusi Barańskiej, którą zapewne najbardziej zapamiętają zawodniczki gości, gdyż Bogusia niesamowitymi atakami często przełamywała w tym meczu i secie obronę Ostrowca. Przy stanie 8:8 Impel Gwardia przyspieszył grę i po kilku skutecznych akcjach gospodyń i asie Katarzyny Mroczkowskiej wyszedł na dość bezpieczne prowadzenie 14:9. Przy stanie 17:11 dwie akcje dla gości i o czas poprosił Rafał Błaszczyk Po chwili wspaniały atak z drugiej linii Marty Solipiwko i groźne zagrywki w wyskoku Starzyk odebrały chęć do gry gościom. Ostanie punkty meczu to skuteczny atak ze środka Mroczkowskiej i tak jak w pierwszym secie aut Katarzyny Walewander kończy set i mecz, 25:17 dla Impel Gwardia Wrocław i to wrocławianki zajmują po tym spotkaniu kosztem KSZO fotel wicelidera I ligi kobiet.

Dzisiaj miałam bardzo dobry dzień w ataku, ale najbardziej się cieszę z tego, że wygrałyśmy za trzy punkty. W trzecim secie chciałyśmy "dobić" przeciwnika, ale chyba sie za bardzo rozluźniłyśmy, natomiast w czwartym wszystko poszło już zgodnie z planem i możemy się cieszyć ze zwycięstwa z dobrym zespołem – powiedział Bogusia Barańska, przyjmująca Impel Gwardii Wrocław.

Impel Gwardia Wrocław – AZS KSZO Ostrowiec 3:1

(27:25, 25:14, 22:25, 25;17)

Składy:

Impel Gwardia : Mroczkowska, Toborek, Kupisz, Solipiwko, Barańska, Starzyk, Jagiełło (L) oraz Krzos, Koprowska, Efimienko, Haładyn.

AZS KSZO : Żołtańska, Kosiorowska, Sojka, Gawron, Buzała, Walewander, Kosiarska (L) oraz Żalińska, Wardzińska, Świerszcz.