Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > A może by tak wzorem Rosjan

A może by tak wzorem Rosjan

Trener reprezentacji Rosji Giovanni Caprara spotkał się ze szkoleniowcami najmocniejszych klubów superligi. Rozmawiali oni o tym jak skonsolidować swoje poczynania, żeby zwiększyć szanse awansu narodowego zespołu na IO.

– Igrzyska zbliżają się milowymi krokami, a sbornej trzeba wywalczyć awans – powiedział sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Siatkówki Władimir Patkin. – W biurze naszego związku rozmawialiśmy o stworzeniu jak najlepszych warunków do przygotowań do turnieju kontynentalnego. W tym roku Giovanni Caprara i trenerzy klubowi wymieniali często za pośrednictwem mediów niepochlebne opinie pod swoimi adresami. Były prztyczki i utarczki słowne. Postanowiliśmy wyjaśnić razem narosłe nieporozumienia.

Patkin uznał, że takie spotkanie było bardzo pożyteczne. Giovanni Caprara zwrócił uwagę, że zawodniczki przyjeżdżają na zgrupowania w niezadawalającej fizycznej dyspozycji. Poprosił on, żeby trenerzy klubowi pracowali z kadrowiczkami według zaleceń sztabu trenerskiego sbornej.Z kolei trenerzy klubowi wyrazili swoje zdanie na temat powołań do reprezentacji – powiedział Patkin. – Giovanni Caprara zgodził się z niektórymi zarzutami. Przyznał on, że w tym roku błędem było zrezygnowanie z doświadczonej rozgrywającej – mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijskiej Mariny Szeszeninej. Władimir Patkin podkreślił, że nie ma już czasu na eksperymenty. Od 15 do 20 stycznia w Halle rozegrany zostanie turniej kontynentalny. Jego zwycięzca awansuje do igrzysk w Pekinie. Przygotowania do tych zawodów rosyjska kadra rozpoczęła 23 października w Nowogorsku. Dołączyła do niej Szeszenina i Natalia Kulikowa. Ta druga jest również mistrzynią świata z 2006 roku, której nie było w sbornej latem 2007 roku.

Czas eksperymentów w reprezentacji Rosji kobiet zakończył się – podkreślił sekretarz generalny WFW.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved