Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po derbach akademików

Wypowiedzi po derbach akademików

Nieobecność Pawła Zagumnego - to zdecydowanie najważniejszy wątek wypowiedzi zawodników i trenerów akademickich drużyn z Olsztyna oraz Częstochowy po wczorajszym meczu.

Radosław Panas (Wkręt- Met AZS Częstochowa): Przede wszystkim cieszymy się bardzo z wygranej za trzy punkty. Ale oczywiście większa satysfakcja była by AZS Olsztyn grał w pełnym ustaniu, chodzi tu o Pawła Zagumnego. Wiedzieliśmy, że bez niego zespół traci wiele i chcieliśmy to po prostu wykorzystać. Bardzo ważny w dzisiejszym spotkaniu był pierwszy set, gdzie wyciągnęliśmy w końcówce, co jeszcze bardziej zmotywowało nas do walki. Podobna sytuacja czekać nas będzie w kolejnych spotkaniach, gdzie będziemy grać bez dwóch zawodników, tak więc też będziemy musieli grać w okrojonym składzie

Ireneusz Mazur (Mlekpol AZS Olsztyn): Przede wszystkim bardzo serdecznie gratuluje drużynie z Częstochowy, trener Panas miał tutaj racje, że w naszej grze z wyjątkiem pierwszego seta, gdzie popełnialiśmy błędy w końcówce co miało wpływ na wynik seta. W naszej grze brakowało lidera m.in Pawła Zagumnego, ale nawet gdy jego nie było, to gdyby był w pełni dyspozycji Grzegorz Szymański to wydaje mi się ten obraz mógł być całkiem inny, oczywiście mógł grać Lubiejewski, który w ostatnich meczach grał, ale ostatnio był obciążony atakiem i troszkę się wystrzelał i byliśmy w takiej sytuacji ze musieliśmy wprowadzić Szymańskiego. Cieszę się ze Grzegorz grał. Nie było w naszym zespole lidera, który był stanie pozbierać naszą drużynę, próbowaliśmy, były momenty gdzie podnieśliśmy się ale niestety. Będąc w przymuszonej sytuacji, bo staraliśmy się o przełożenie tego meczu byśmy nie musieli grać w takim momencie gdzie większość naszych zawodników jest nie w pełni sił, Łukasz Szablewski dzień przed był w szpitalu by wyeliminować kłopoty z kręgosłupem. W jakimś sensie się udało, ale nie do końca. Można mieć oczywiście pretensje o nieskończone akcja, o brak precyzji. Ale mieliśmy sytuację a nie inną, szkoda bo to jest rozgrywane kosztem zawodników.

Richard Lambourne (Mlekpol AZS Olsztyn): Nie zagraliśmy w tym meczu bardzo dobrze i to nas bardzo smuci. W pierwszym secie Częstochowa pomimo naszej znacznej przewagi potrafiła odrobić straty i zwyciężyć. W drugim secie zostaliśmy przytłumieni, z naszej gry nic nie wychodziło, a Częstochowa potrafiła o wykorzystać. Niestety w ostatnim secie też nie daliśmy rady i przegraliśmy to spotkanie.

Wojciech Grzyb (Mlekpol AZS Olsztyn): W pierwszym secie było widać, że zależało nam żeby wygrać, naprawdę walczyliśmy z całych sił, to samo było również w trzecim secie. W drugiej partii przeciwnik uzyskał tak wysoką przewagę, którą nie byliśmy w stanie drobić. W środę zagram z Resovią Rzeszów, będzie to kolejne ciężkie spotkanie, wszyscy trzymamy kciuki za powrót do gry Pawła Zagumnego, kiedy Paweł powróci do zdrowa, wierzymy, że styl naszej gry będzie wyglądać zupełnie inaczej. Myślę, że będzie o tyle ciężko, że Paweł nie jest do końca w pełni zdrów, ma jeszcze nie do końca wyleczone naderwanie i to jest naszym jedynym problemem jest kontuzja Pawła.

Piotr Gacek (Wkręt – Met Domex): Nie chciałbym się wypowiadać na temat gry Olsztyna. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i cieszy to, że wykorzystaliśmy tutaj swoją szansę. Na pewno nie chcę umniejszać możliwości na rozegraniu w Olsztynie, ale na pewno bardzo brakuje Pawła Zagumnego i staraliśmy się to wykorzystać. Nie chcieliśmy stracić ciężkich punktów tutaj. Osobiście nigdy jeszcze 3:0 w Olsztynie nie wygrałem, także to jest mój „pierwszy raz”.

Paweł Woicki (Wkręt – Met Domex): Wygraliśmy 3:0. To jest najważniejsze. Nie było to zbyt emocjonujące spotkanie. Chłopaki z Olsztyna starali się grać bez swojej największej gwiazdy. Udało nam się wykorzystać fakt iż na boisku nie było Pawła Zagumnego i dzięki temu wygraliśmy. Mieliśmy bardzo mocną zagrywkę i skuteczny blok. Dzięki temu mogliśmy narzucić swój styl gry Olsztynowi. Na mecz z Mlekpolem ustawiliśmy się bardzo dobrze taktycznie. Ostatnio nawet udaje nam się bardzo dobrze realizować taktykę nakreśloną przez trenera i dzięki temu wygraliśmy dwa ostatnie mecze i myślę, że to wszystkich nas bardzo cieszy.

Marcin Wika (Wkręt – Met Domex): Krótko i na temat. Cieszymy się ze zwycięstwa. Chcieliśmy wykorzystać brak Pawła Zagumnego. Udało nam to się w 100% i bardzo się z tego powodu cieszymy. Jakoś specjalnie taktycznie nie graliśmy. Chcieliśmy rozegrać bardzo dobre spotkanie. Graliśmy skutecznie w ataku i bloku, dodatkowo zaskoczyła nam zagrywka. Udało się i cieszymy się, że trzy punkty jadą z nami do Częstochowy. Każde zwycięstwo buduje, a takie odniesione nad AZSem Olsztyn dodaje nam skrzydeł. Jesteśmy pewniejsi siebie.

Krzysztof Gierczyński (Wkręt – Met Domex): Tylko w pierwszym secie wynik spotkania wisiał na włosku, jednak końcówkę wygraliśmy i z tego bardzo się cieszymy, że udało nam się rozstrzygnąć końcówkę na naszą korzyść. W drużynie AZSu Olsztyn nie grał Paweł Zagumny, ale przecież jeszcze jeszcze trzech reprezentantów Polski i oni też powinni sobie radzić mimo iż nie są zgrani z młodym rozgrywającym. Dla niego czas jeszcze nadejdzie. Strata Pawła Zagumnego była widoczna, ale myślałem że jednak Olsztyn zagra lepiej. Są bardzo doświadczoną drużyną dlatego my się bardzo cieszymy. Z uwagi na nasz bardzo ciężki tydzień i ten dzisiejszy był chyba jednym z ważniejszych. Mieliśmy mniej sił po meczu z Duren i Jastrzębiem. W zeszłym roku wygraliśmy tu po ciężkim boju, a dzisiaj odnieśliśmy spokojną wygraną. Liga jest długa, Olsztyn na pewno się pozbiera i będzie grał. W każdej chwili może ktoś wyskoczy ze składu czy to Olsztyna czy naszego i każdy klub powinien mieć zawodników, którzy mogą wejść i zagrać. Graliśmy bardzo dobrze w obronie, ale był to efekt tego, że zawodnicy z Olsztyna nie rozumieli się w ataku czy rozegraniu. Szablewski wystawiał, ale te ataki zawodników nie były takie groźne jak to jest w przypadku gdy na rozegraniu staje Zagumny. Ułatwiło nam to zadanie i cieszymy się z kompletu punktów i wracamy spokojnie do domu.