Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Farmutil znów najlepszy

PP: Farmutil znów najlepszy

Triumfem ekipy gospodyń zakończył się turniej eliminacyjny Pucharu Polski, rozgrywany w ten weekend w Pile. Wicemistrzynie Polski pokonały Stal Mielec, AZS AWF Poznań i Organikę Łódź.

W pierwszym spotkaniu serii popołudniowej spotkały się poznański AZS AWF z mielecką Stalą.

Set otwarcia rozpoczął się od dwóch skutecznych ataków ze skrzydła Małgorzaty Cieśli. Nie do przejścia był poznański blok co dało AZS-owi prowadzenie 6-2. Dobrze w ataku spisywała się Kinga Zielińska, którą wspierała Aleksandra Kruk. Problemem mielczanek była przede wszystkim skuteczność w kontrataku. Przy stanie 12-5 dla AZS-u trener Roman Murdza zdecydował się na zmianę. Za Agatę Wilk weszła Dorota Burdzel, co nieco poprawiło grę Stali jednak nie na tyle by wyjść na prowadzenie. Poznanianki natomiast konsekwentnie punktowały grając w niezmienionym składzie i wygrały tę partię w stosunku 25:20.

Pierwszy punkt drugiej odsłony spotkania padł łupem podopiecznych Romana Murdzy. Podobnie jak to miało miejsce w partii otwierającej na prowadzenie wyszły siatkarki z Poznania. Jednak nie na długo, bowiem zdeterminowane milczanki poprawiły się zarówno w ataku, jak i w przyjęciu, które były ich bolączką. Skuteczna w ataku była środkowa – Paulina Dutkiewicz, a na skrzydle punktowały Agata Wilk i Iwona Niedźwiecka. W zespole poznańskim nie tak dobrze jak w partii pierwszej funkcjonowało przyjęcie zagrywki, co było powodem tego, że „stalówki” szybko zbudowały kilku punktową przewagę, której nie oddały już do końca partii, wygrywając ją do 21 tym samym wyrównując stan w meczu na 1:1.

Trzeci set to dominacja zespołu z Poznania, który od samego początku wyszedł na prowadzenie i go już nie oddał, wygrywając ostatecznie w stosunku 25-14, natomiast w czwartej partii do gry znów wróciły siatkarki z Mielca, mimo że początkowa faza partii tego nie zapowiadała. Podopieczne Romana Murdzy w znacznym stopniu poprawiły przyjęcie zagrywki, co pozwoliło wystawiającej Karolinie Olczyk na kombinacyjne rozegranie. Tym samym mielczanki zdołały wyrównać stan rywalizacji na 2:2, a o zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

Początkowa faza piątego seta przebiegała pod dyktando siatkarek z Mielca, które prowadziły kolejno 4:0, 5:3, 9:4. Mielczanki znacznie uspokoiły swoją grę co pozwoliło im na wygraną 15:6 i w całym meczu 3:2.

Stal Mielec – AZS AWF Poznań 3:2

(20:25, 25:21, 14:25, 25:18, 15:6)

Stal Mielec: Niedźwiecka, Skorupa, Olczyk, A. Wilk, Łukaszewska, Dązbłąż, Banecka (l), oraz Burdzel, Peret, D. Wilk.

AZS AWF Poznań: Cieśla, Kruk, Ordak, Zielińska, Magatova, Szydełko, Styskal (l),oraz Gomułka, Archangielskaja, Reimus, Wiśniewska.

W drugim i zarazem ostatnim spotkaniu serii popołudniowej spotkały się zespoły Farmutilu Piła, oraz Organiki Budowlanych Łódź.

Faworyt mógł być tylko jeden i był to pilski Farmutil, jednak doszło do niespodzianki i łodzianki zdołały wywalczyć seta.

Wyróżniającą się zawodniczką była bez wątpienia wystawiająca Kinga Baran, a także środkowa Magdalena Blomberg. Natomiast W pilskim zespole dobre spotkanie rozegrała dziś Anita Chojnacka.

Farmutil Piła – Organika Budowlani Łódź 3:1

(25:22, 25:18, 23:25, 25:15)

Farmutil: Manikowska, Sieradzan, Chojnacka, Shelukhina, Bejga, Teixeira, Kuehn – Jarek(l), oraz Kosmatka, Skorupa.

Organika Budowlani Łódź: Wołoszyn, Baran, Rudzka – Adamiak, Blomberg, Bednarek, Wunkiewicz, Ciesielska(l)

Po turnieju środkowa pilskiego Farmutilu – Urszula Bejga powiedziała: Bardzo cieszę się, że udało nam się wygrać ten turniej. Wbrew pozorom nie były to dla nas łatwe mecze. Teraz czekamy na następne spotkania pucharowe, a najbliższe w Bielsku – Białej.