Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Dreszczowiec dla siatkarzy Jastrzębia

PLS: Dreszczowiec dla siatkarzy Jastrzębia

Bardzo emocjonujący mecz pomiędzy Resovią Rzeszów oraz Jastrzębskim Węglem, zakończył się podziałem punktów. O zwycięstwie gospodarzy zadecydował dopiero tie-break.

Już od pierwszych piłek było wiadomo, że nie będzie to łatwe spotkanie. Ani jedni, ani drudzy nie chcieli oddać prowadzenia. Mecz rozpoczął Aleksandr Mitrović od zdobycia punktu z ataku. Chwilę później asem serwisowym popisał się Tomasz Józefacki. Na początku seta Resovia osiągnęła jednopunktowe prowadzenie, które od stanu 16:16 zdołała powiększyć do 3 punktów (19:16). Duży udział w tym miał wcześniej wspomniany Józafacki, który tego dnia nie wstrzymywał ręki w polu zagrywki. Także dwa kolejne oczka zdobyte w ataku dla Rzeszowian, były jego udziałem. W końcówce tej partii wydawało się, że nic już nie jest w stanie odebrać zwycięstwa drużynie z Podkarpacia. Jednakże podopieczni trenera Santilliego zachowali więcej zimnej krwi. Trzy ataki Dawida Murka oraz blok Wojciecha Jurkiewicza doprowadziły Jastrzębie do wyrównania, a następnie wygrania partii.

W kolejnej odsłonie sobotniego spotkania, sytuacja miała sie bardzo podobnie. Walka toczyła się punkt za punkt, kiedy to po atakach rzeszowskich środkowych, dwa oczka przewagi uzyskali przyjezdni. Świetnie w ataku prezentował sie Robert Prygiel, zdobywając aż 10 punktów. Dobrze do wprowadził się Paweł Siezieniewski, który zastąpił Igora Yudina. Jastrzębianie zdołali doprowadzić do wyrównania 15:15, ale nie cieszyli sie nim jednak długo. Podopieczni Jana Sucha bombardowali gospodarzy zarówno mocnymi jak i technicznymi serwami. W obronie szalał reprezentacyjny libero – Krzysztof Ignaczak, a trudną, sytuacyjną piłkę skończył Piotr Łuka. W drużynie ze Śląska świetne zawody rozgrywał Wojciech Jurkiewicz. Jednak po walce na przewagi seta 27:25 wygrali Resoviacy.

Stan meczu wyrównał się i sobotnia rywalizacja zaczęła sie na nowo. Na początku trzypunktowe prowadzeni osiągnęła Resovia, ale wtedy w jastrzębskim zespole świetnie zaczął funkcjonować blok. Najpierw Karela Kwaśnicke zatrzymał Robert Prygiel, a Piotra Łukę Bułgar Evgeni Ivanov. Na 5:2, serwując kolejnego w tym spotkaniu asa, podwyższył popularny „Józek”. W tej części seta nastąpił przestój w grze w obu drużynach. Mnożyły sie błędy w zagrywce oraz w obronie. Podobnie jak w poprzednich dwóch setach stan rywalizacji był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż jeden punkt przewagi. Odsłonę tę zakończył kolejnym asem serwisowym Michał Kaczmarek (27:25).

Czwarta partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia Jastrzębian (3:1, 6:3), a na pierwszej przerwie technicznej wynosiła już pięć punktów. Resovia zaczęła popełniać niewymuszone błędy, co dało pole do popisu dla gospodarzy. W ataku niezawodny okazał się być Paweł Siezieniewski, który do spółki z Murkiem, raz po raz punktowali gości. Ostatecznie set padł łupem jastrzębian, którzy pokonali gości 25:18.

Cały mecz rozstrzygnąć miał tie-break. Wydawało się, że Resovia po dobrych trzech setach nie odda tak łatwo zwycięstwa. Od dwóch ataków rozpoczął Tomasz Józefaki. Później gra przyjezdnych nie wyglądała już tak dobrze. Do tego wiatr w żagle złapało Jastrzębie. W ataku nie do powstrzymania był Robert Prygiel, a blok postawiony przez Wojciecha Jurkiewicza okazał się być nie do przejścia dla rzeszowskiego zespołu. Już przed zmianą stron, jastrzębianie uzyskali czteropunktową przewagę, której do końca spotkania nie oddali i wygrali seta 15:8, a całe spotkanie 3:2.

W dzisiejszym spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Świetnie funkcjonowały wszystkie elementy, a szczególnie blok i atak. Dobrą zmianę dał Paweł Siezieniewski, który zastąpił młodego Igora Yudina. W rzeszowski teamie na szczególne wyróżnienie zasługuje Krzysztof Ignaczak, dla którego nie było dziś piłek nie do obrony. Wydawało się, że podopieczni Jana Sucha mniej niż dotychczas grali blokiem, co skrzętnie wykorzystali jastrzębianie. Teraz obie drużyny czekają kolejne spotkania w PLS.

Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów 3:2

(25:23, 24:26, 25:27, 25:19, 15:8)

składy zespołów:

Jastrzebie: Prygiel, Jurkiewicz, Murek, Yudin, E. Ivanov, N. Ivanov, Rusek (libero) oraz Kamiński, Siezieniewski, Czarnowski

Resovia: Józefacki, Hernandez, Łuka, Mitrovic, Ilic, Kaczmarek,