Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowa hala. Rewitalizacja Wrzeszcza

Nowa hala. Rewitalizacja Wrzeszcza

Gdańska hala to konstrukcja rodem z.... NRD i to z okresu rozkwitu tego wszak nieistniejącego już kraju, gdyż lat 70-tych poprzedniego stulecia. W każdej chwili LSK może zakazać organizowania meczów przy ul. Kościuszki. Wówczas siódma drużyna kraju zostanie bezdomna!

Utrzymanie stanu obecnego doprowadzi również do tego, że w coraz gorszych warunkach trenować będzie młodzież siatkarska, a przecież gdańskie juniorki, kadetki i młodziczki są najlepsze w Polsce!

Gedanii SA przygotował projekt koncepcyjnego rozwoju klubu. Idealnie wpisuje się on w miejski program Rewitalizacji Wrzeszcza oraz jest w całości zgodny ze Strategią Rozwoju Gdańska do roku 2015. Jeśli władze samorządowe zezwolą, to prace budowlane przy nowoczesnym obiekcie z widownią na około trzech tysięcy miejsc, mogłoby ruszyć już za kilka miesięcy.W klubie odbyła się pierwsza publiczna prezentacja „Ogólnych założeń projektu koncepcyjnego rozwoju Gedanii”. Data została wybrana nieprzypadkowo. Postawiono na czas po wyborach parlamentarnych, aby powyższe plany nie zostały odebrano jako przejaw kampanii jednej czy drugiej partii. Rozwój klubu jest bowiem programem apolitycznym. W dodatku idzie w parze z wizjami, które od lat pojawiały się, gdy stawał problem konieczności rewitalizacji Wrzeszcza. Spotkanie przy otwartej kurtynie miało także na celu to, aby pokazać, co rzeczywiście ma przy ul. Kościuszki być budowane. W ostatnich miesiącach narosło bowiem wiele mitów, które z faktami nie miały nic wspólnego. Prowadziły jedynie do niepotrzebnego zacietrzewienia oraz wprowadzania celowego bądź nieświadomego w błąd wielu decydentów, którym podobnie jak władzom Gedanii, rozwój Wrzeszcza leży na sercu. – To projekt trudny, ale i ambitny zarazem. Dlatego tutaj jestem. Próbuję pomóc stworzyć przy ul. Kościuszki nową jakość– zapewnia Ryszard Gruda, były wiceprezydent Gdańska oraz konsultant przy klubowym programie.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved