Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Konferencja prasowa po meczu Polska – Peru

Konferencja prasowa po meczu Polska – Peru

Po zakończonym zwycięstwem Polek spotkaniu z Peruwiankami, podczas konferencji prasowej wypowiadali się trenerzy i panie kapitan obydwu zespołów. Przedstawiciele "polskiego" obozu byli zadowoleni, ale dość oszczędni w słowach.

Enio De Figueiro – trener Peru: W dzisiejszym meczu robiliśmy co w naszej mocy. Nie mamy wielkich nadziei, ale ciągle będziemy próbować. Nasza rozgrywająca ma zaledwie 17 lat i jest to jej pierwszy międzynarodowy turniej, ale musimy na niej polegać. Polki zrobiły dziś kawał dobrej roboty i myślę, że zagrają równie dobrze w kolejnych spotkaniach. Rozmawialiśmy z naszą dotychczasową rozgrywającą Veronicą, z którą rywalizowaliśmy w mistrzostwach Pan American oraz South American, chcieliśmy aby dołączyła do zespołu, ale odmówiła. Pomimo zgrupowania w Hiszpanii, nasze najlepsze zawodniczki nie miały zbyt wiele czasu na wspólne treningi, poznawanie siebie i opracowanie taktyki. Dopiero mecze dadzą nam szansę, aby poprawić się w tych elementach.

Leyla Chihuan – kapitan Peru: Chciałabym pogratulować Polkom zwycięstwa. Nie potrafię powiedzieć nic więcej oprócz tego co mówiłam wczoraj. Staramy się wypaść jak najlepiej ale nie spodziewamy wielkiego postępu w grze naszego zespołu. Mamy problemy z grą zespołową a także z duchem walki. Nie chodzi nawet o to, że mamy problem z zawodniczkami czy trenerami, my po prostu nie jesteśmy na odpowiednio wysokim poziomie, aby tu wygrywać. Ale będziemy się starać.Milena Rosner – kapitan Polski: Uważam, że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Dal nas najważniejszą rzeczą jest w tej chwili zwycięstwo 3:0.

Maco Bonitta – trener Polski: Dziś w dużo lepszej dyspozycji niż w meczu z Brazylią była Katarzyna Skowrońska-Dolata dlatego zagraliśmy lepszy mecz niż w dniu wczorajszym.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved