Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gładkie zwycięstwo Muszynianki

PP: Gładkie zwycięstwo Muszynianki

Mecz Muszynianki Fakro z BKS Aluprof zainaugurował turniej eliminacyjny Pucharu Polski w Muszynie. Zaledwie 75 minut potrzebowały gospodynie, na pokonanie bielskich „stalówek”.

Bielski zespól przyjechała do Muszyny tylko w dziewięcioosobowym składzie, bez Mileny Sadurek, Pauliny Maj i Katarzyny Jaszewskiej. Wśród gospodyń zabrakło jedynie Marioli Zenik. Na pozycji libero w „mineralnych” zagrała Joanna Mirek.

Mecz rozpoczął się od problemów z przyjęciem po stronie przyjezdnych. Z trudnymi serwisami gospodyń nie mogły sobie poradzi zarówno Karolina Ciaszkiewicz i zastępująca na pozycji libero Maj – Iwona Waligóra. Mineralne szybko objęły wysokie prowadzenie 6:1. Później jednak na zagrywkę poszła Natalia Bamber i po niedokładnych odbiorach „muszynianek” było już 7:7. W kolejnych akcjach skuteczniej zagrały bielszczanki i to one objęły prowadzenie 14:11, a chwilę potem 18:14. Trener Bogdan Serwiński poprosił wtedy o czas. Jego zespól wrócił na parkiet bardziej skoncentrowany i głównie dzięki dobrym zagrywkom Aleksandry Przybysz objął prowadzenie 19:18. Kilka kolejnych akcji kończyło się zwycięstwem raz jednej, raz drugiej drużyny. W samej końcówce bielszczanki popełniły jednak kilka błędów. Seta udanym atakiem zakończyła Dorota Pykosz.

Druga partia zaczęła się podobnie do pierwszej. Dzięki skutecznym zagrywkom Izabeli Bełcik „mineralne” objęły prowadzenie 4:0. Waligóra nie radziła sobie z przyjęciem i od tego momentu bielszczanki grały bez libero. Po początkowych niepowodzeniach przyjezdne kilka razy dobrze zaatakowały i odrobiły kilka punktów. Muszynianka jednak ciągle prowadziła 8:6, 9:7 i 12:9. Na zagrywkę udała się wtedy Pykosz i gospodynie dzięki jej trudnym serwisom i skutecznym blokom Sylwii Pyci powiększyły przewagę do 9 punktów. Na boisku pojawiły się Edyta Kucharska i Beata Strządała, ale i one nie znalazły recepty na dobrze grające w tym fragmencie meczu siatkarki Muszynianki. Drużyna znad Popradu grała w tym secie bardzo spokojnie. Błędy przeciwniczek wykorzystywały bezwzględnie Agata Karczmarzewska i Kamila Frątczak. Partię kolejnym dobrym atakiem zakończyła Pykosz.

Na samym początku trzeciego seta żadna z drużyn nie potrafiła objąć kilkupunktowego prowadzenia. Na skuteczne ataki Bamber i Katarzyny Gajgał odpowiadały Frątczak i Pykosz. Przy stanie 6:5 dla gospodyń w polu zagrywki pojawiła się Karczmarzewska, a zeszła z niego dopiero, gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:5. Z jej trudnymi plasowanymi serwisami nie mogły sobie poradzić wszystkie przyjmujące bielszczanek, a ich błędów nie była w stanie skorygować rozgrywająca Anna Kaczmar. Osiągnięta przewaga pozwoliła gospodyniom na spokojne kontrolowanie gry. Dzięki skutecznym atakom i kiwkom Jolanty Studziennej i Joanny Staniuchy-Szczurek przyjezdne zbliżyły się do miejscowych na 2 punkty. Wtedy jednak kilka błędów popełniła Ciaszkiewicz. Bohaterką końcówki tej partii, a zarazem całego meczu była Frątczak, która najpierw nie do obrony zaatakowała z pierwszej linii, po chwili bardzo skutecznie utrudniła przyjęcie zawodniczkom z Bielska. Frątczak zakończyła mecz atakiem z 6 strefy.

MKS Muszynianka Fakro Muszyna – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0

(25:22, 25:14, 25:16)

MKS: Bełcik, Pykosz, Pycia, Przybysz, Frątczak, Karczmarzewska, Mirek (libero) oraz Mieszała, Śrutowska

BKS: Kaczmar, Staniucha-Szczurek, Studzienna, Gajgał, Bamber, Ciaszkiewicz, Waligóra (libero) oraz Strządała, Kucharska

W sobotę, w drugim dniu turnieju eliminacyjnego Pucharu Polski w Muszynie o godz. 18.00 zagrają BKS Aluprof z Winiarami Bakaland Kalisz, z którymi w niedzielę, o godz.12.00, zmierzą się gospodynie.