Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z kim na Skrę?

Z kim na Skrę?

Po kontuzji do treningów wrócił Grzegorz Pilarz. Kędzierzyn ma teraz aż trzech rozgrywających. Takiego bogactwa nie mają inne drużyny PLS-u. Wicemistrz świata i drugi rozgrywający kadry, Łukasz Żygadło, ma u boku Grzegorza Pilarza i Jakuba Oczko, też już trenujących z kadrą.

Ale Pilarz jeszcze przed sezonem doznał kontuzji. Prezes Zaksy Kazimierz Pietrzyk, bojąc się, że zostanie z jednym rozgrywającym Jakubem Oczką, ściągnął w trybie awaryjnym Żygadłę. Teraz ma więc trzech zawodników do jednej pozycji.

Trener Zaksy Andrzej Kubacki na nadmiar bogactwa nie narzeka. – Od przybytku głowa nie boli. Na razie mam dwóch zdolnych siatkarzy do gry, jak do pełni zdrowia wróci Pilarz, to będziemy się zastanawiać. Dla mnie najważniejsze jest, by Grzesiek powoli wchodził w trening, by kontuzja się nie odnowiła – mówi Kubacki.Jednak rywalizacja w zespole wymusza na siatkarzach przykładanie się do treningów. Atakujący Czech Jakub Novotny z powodu choroby nie trenował 10 dni. Zastąpił go skutecznie Adrian Patucha. Czech wznowił treningi, na sali był nawet wczoraj. – Nie mogę mu zabronić trenować, Jakub ma zaległości spowodowane chorobami i wie jako zawodowiec, że musi je nadrobić – mówi Kubacki.

Czech jest potrzebny zespołowi, bo Kędzierzyn w ciągu siedmiu dni rozegra aż trzy mecze z czołowymi zespołami PLS-u. W niedzielę kędzierzynianie jadą do mistrza Polski – PGE Skry Bełchatów, potem podejmują w hali Azoty Jastrzębie i Olsztyn.

Chcemy pokazać w tych meczach dobrą siatkówkę, bo faworytami na pewno nie jesteśmy – mówi Kubacki. – Będziemy grać na pewno pod mniejszą presją niż w pojedynkach ze słabszymi rywalami, których musieliśmy pokonać. W Bełchatowie na parkiecie mistrza kraju faworyt jest jeden i ten sam – Skra – mówi szkoleniowiec Zaksy. W lutym tego roku kędzierzynianie przeżyli w Bełchatowie prawdziwy koszmar, prowadzili w trzecim secie 21:14 i 24:20, by przegrać go i cały mecz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved