Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Chwila zadumy, chwila wspomnień…

Chwila zadumy, chwila wspomnień…

Dziś, jak każdego roku, wszyscy odwiedzimy groby naszych bliskich. Jak co roku, także wszyscy wspominać będziemy tych związanych z piłką siatkową, którzy odeszli w ostatnich latach. Odeszli, a jednak wciąż wśród nas są obecni...

W pamięci wszystkich osób związanych z siatkówką wciąż pozostają Hubert Jerzy Wagner, Zdzisław Ambroziak, Arkadiusz Gołaś. Wciąż pamiętamy o tragicznie zmarłych siatkarzach Avii Świdnik: Łukaszu Jałozie, Wojciechu Trawczyńskim i Jakubie Zagai. Ciągle wspominamy, choć już tak wiele czasu minęło, Aleksandra Skibę, Wiesława Gawłowskiego czy Władysława Hellera.Ostatni rok również nie oszczędził naszej siatkarskiej rodziny. Co jakiś czas niestety znów mogliśmy przeczytać, że ktoś odszedł.


412.jpgW poniedziałek, 11 grudnia, zmarł w Warszawie Eryk Ippohorski-Lenkiewicz, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej w latach 1989-2001. W latach 90-tych pełnił funkcję prezesa Związku Polskich Zwiazków Sportowych.


412.jpg2 lutego odszedł od nas wieloletni sędzia piłki siatkowej, były przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Warmińsko- Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej Jerzy Kret.


412.jpgW marcu zmarła Klementyna Zielnik-Dyś wieloletnia reprezentantka Polski z lat 50. i 60. Zielnik-Dyś wielokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski. Reprezentowała barwy KS Spójni Warszawa oraz AZS-u AWF-u Warszawa.


412.jpgZ wielkim żalem i smutkiem informujemy, że w dniu 28 lipca, w wypadku samochodowym zginął Łukasz Maziak, były, długoletni zawodnik świdnickiej Avii, w minionym sezonie ligowym reprezentujący barwy Cukrownika Lublin.


412.jpgPod koniec sierpnia w Rzeszowie, zmarł w wieku 65 lat Jan Strzelczyk. Jest wśród najsłynniejszych polskich trenerów siatkówki. To twórca sukcesów Resovii i pomysłodawca „podwójnej krótkiej”.


412.jpgZ przykrością informujemy, że 10 września zmarł w wieku 69 lat Jan Drabiec. Sędzia klasy związkowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wieloletni działacz Rzeszowskiego a potem Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej.


412.jpg6 września odszedł od nas wieloletni sędzia siatkówki, Jan Bartczak. Był więcej niż sędzią piłki siatkowej. Był arbitrem sportu, taktu i elegancji – był wyjątkowy… I takim Go zapamiętajmy.


O nich wszystkich, a także o tych, o których nie wspominały pierwsze strony gazet, będziemy dziś pamiętali w sposób szczególny. Poświęćmy chwilę czasu na wspomnienia i zapalmy jedną świecę więcej. Dla tych, którzy odbijają piłkę już zupełnie gdzie indziej…

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved