Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Szeroka kadra Niemiec na turniej prekwalifikacyjny

Szeroka kadra Niemiec na turniej prekwalifikacyjny

Trener reprezentacji Niemiec mężczyzn, Stelian Moculescu, ogłosił szeroki skład kadry, która będzie przygotowywała się do turnieju preeliminacyjnego rozgrywanego od 28 listopada do 2 grudnia w miejscowości Evora w Portugalii.

W podanym przez trenera Moculescu składzie niemieckiej kadry obyło się bez niespodzianek. W przeważającej większości znaleźli się w niej zawodnicy, których oglądaliśmy w czasie Mistrzostw Świata w 2006 roku i tegorocznych Mistrzostw Europy. Zabraknie jednak doświadczonego Ralpha Bergmanna, który w tym czasie po raz drugi zostanie ojcem i dlatego zrezygnował z występu w reprezentacji.W czasie turnieju w Portugalii drużyna Niemiec zmierzy się w fazie grupowej z reprezentacjami Czech i Portugalii. W walce o półfinał przeciwnikami niemieckiego zespołu mogą być drużyny Francji, Słowacji lub Szwecji. Finał tego turnieju preeliminacyjnego odbędzie się 2 grudnia, a zwycięzca zagwarantuje sobie prawo występu w turnieju kwalifikacyjnym w tureckim Izmirze w dniach od 7 do 13 stycznia.

Pytany o turniej w Portugalii Stelian Moculescu nie ukrywa, że walka o olimpijską kwalifikację nie będzie łatwa: – Wybrałem najlepszych moim zdaniem zawodników z tych, których mam do dyspozycji i mam nadzieję przygotować się z nimi jak najlepiej do walki o Pekin. Turniej w Portugalii nie będzie należał do łatwych. Czesi to trudny przeciwnik. Również Portugalczycy grający na własnym terenie będą groźni. W dalszej części rozgrywek czeka nas jeszcze między innymi trudny pojedynek z Francją. Pewne jest, że łatwo nie będzie, ale kto chce dalej grać, musi zwyciężać.

Zgrupowanie kadry niemieckiej rozpocznie się 12 listopada. W fazie przygotowawczej zaplanowane są dwa mecze sparingowe, w których Niemcy zagrają przeciwko reprezentacji Włoch (23/24 listopad).

Skład kadry Niemiec:

Christian Pampel,
Markus Steuerwald,
Max Günthör,
Georg Grozer,
Marcus Böhme,
Jochen Schöps,
Marcus Popp,
Frank Dehne,
Robert Kromm,
Stefan Hübner,
Björn Andrae,
Eugen Bakumovski,
Mark Siebeck,
Simon Tischer,
Norbert Walter,
Thomas Kröger

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved