Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Robert Kiwior: Chciałem grać, rozwijać się

Robert Kiwior: Chciałem grać, rozwijać się

W kieleckim zespole Farta Robert Kiwior jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem. Ma na swoim koncie występy w zespołach grających w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym sezonie postawił na grę w zespole beniaminka II ligi.

Dlaczego wybrałeś Kielce?

Robert Kiwior: – Chciałem grać, rozwijać się, a w Kielcach mam do tego warunki. W Farcie jest bardzo dobra organizacja, panuje świetna atmosfera i nie muszę się martwić o kwestię finansową. A to są wymarzone warunki dla każdego zawodnika – skupić się wyłącznie na treningach i dobrej grze.Sezon rozpoczęliście bardzo dobrze, więc kibiców będzie przybywać…

Robert Kiwior: – Wygrana 3:0 z zespołem z Jaworzna i urwanie punktu mocnej drużynie z Będzina, to rzeczywiście bardzo dobry początek. Wierzę, że będziemy grać jeszcze lepiej. Mamy dobry zespół. Brakuje nam jeszcze zgrania, ale ono przyjdzie z czasem.

Jesteś leworęcznym zawodnikiem, a to duży atut szczególnie, gdy gra się na rozegraniu.

Robert Kiwior: – Zdecydowanie tak, bo jeśli tylko mam idealne dogranie i jestem w pierwszej linii, to mogę zaatakować z drugiej piłki. Jest to pewien element zaskoczenia przeciwnika. A przede wszystkim duże udogodnienie dla środkowych, bo jeśli wystawiam im piłkę w wyskoku, to ściągam blok rywala i wtedy moi koledzy ze środka w większości przypadków mają „wyczyszczoną” siatkę.

* rozmawiała Ewa Nadgrodkiewicz – Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved