Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gospodynie faworytkami – zapowiedź turnieju w Pile

PP: Gospodynie faworytkami – zapowiedź turnieju w Pile

W najbliższy weekend dwanaście drużyn rozegra drugie turnieje Pucharu Polski kobiet, w trzech czterozespołowych grupach. W Pile rywalizować będą drużyny Budowlanych Organiki Łódź, AZS-u AWF-u Poznań, Stali Mielec i Farmutilu Piła.

Sądząc po wynikach pierwszych turniejów, faworytem rywalizacji w grodzie Staszica są siatkarki Farmutilu Piła.

Spośród drużyn, które wystąpią na pilskim parkiecie, najkorzystniejszy bilans w dotychczas rozegranych meczach pucharowych ma PTPS Farmutil Piła. Zawodniczki trenera Jerzego Matlaka podczas pierwszego turnieju w Policach wygrały z Muszynianką, Centrostalem i Chemikiem Police i z kompletem punktów są, jak dotychczas, jednym z trzech zespołów które nie zaznały goryczy porażki i przewodzą w pucharowej tabeli. Ekipy Stali Mielec, AZS-u AWF-u Poznań i Budowlanych Łódź zakończyły pierwszą odsłonę Pucharu Polski z identycznym dorobkiem; jedno zwycięstwo i dwie porażki. Mało tego wszystkie zespoły mają też identyczny stosunek setów, trzy wygrane i sześć przegranych.Podopieczne trenera Romana Murdzy w Dąbrowie Górniczej rozpoczęły turniej od wygranej w trzech setach z MKS-em Dąbrowa Górnicza, ale później było już gorzej bo przyszły porażki z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała i z AZS-em AWF-em. Mimo to zawodniczki Stali zapewne w Pile tanio skóry nie sprzedadzą. Marta Łukaszewska, Iwona Niedźwiecka, Agata Wilk wraz z koleżankami z drużyny, choć gry pucharowe traktować będą głównie jako kolejny etap szkolenia, to jednak walczyć także będą o punkty bo myślą o awansie do finałowej „ósemki”.

Akademiczki z Poznania turniej w Dąbrowie Górniczej rozpoczęły od porażek, najpierw z faworyzowanym BKS-em a później z gospodyniami. Dopiero w ostatnim spotkaniu pokonały mielecką Stal. Zespół Wojciecha Lalka został przed sezonem gruntownie przemeblowany. Nowicjuszki w tym gronie jak Jana Magatowa, Aleksandra Kruk, Anna Szydełko czy Emilia Reimus, muszą zgrać się z koleżankami by stanowić monolit. W Pile nie będą faworytkami choć właśnie w grodzie Staszica często pokazywały swoją sportową klasę.

W Łodzi skompletowano wysoki, doświadczony zespół, zaangażowano trenera Wiesława Popika, wszystko z myślą o awansie do I ligi. Małgorzata Niemczyk, Kinga Baran wespół z pozostałymi zawodniczkami już w pierwszym turnieju pokazały „pazurki” wygrywając niespodziewanie z AZS-em Białystok. W Pile będzie im zapewne o wiele ciężej, ale kto wie czy nie sprawią kolejnej niespodzianki.

Zdecydowanym faworytem tego turnieju są pilanki, które co prawda wystąpią bez swoich dwóch kadrowiczek, Agnieszki Bednarek i Klaudii Kaczorowskiej, jednak siła gry pozostałych siatkarek ekipy trenera Matlaka, wydaje się być większa od konkurentek.

Zobacz również:

Wyniki i program Pucharu Polski siatkarek

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved