Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Lider przegrał z mistrzem Polski

PLS: Lider przegrał z mistrzem Polski

Dotychczasowy lider rozgrywek PLS, Asseco-Resovia Rzeszów, nie sprostał mimo własnego parkietu, mistrzom Polski z Bełchatowa, przegrywając w trzech setach, ale po zaciętej walce.

Od wypracowania przewagi rozpoczęli cały mecz bełchatowianie. Po skutecznym ataku z kontry Wlazłego i autowym zbiciu Łuki było 5:1 dla gości. Na pierwszą przerwę techniczną w tej partii drużyny schodziły przy prowadzeniu podopiecznych Daniela Castellaniego 8:4. Po czasie bardzo dobrze w polu zagrywki spisał się Heikkinen podwyższając prowadzenie swojego zespołu do 9:4. Gdy Pliński z Wlazłym zatrzymali blokiem atak Gabrycha było już 11:5 dla mistrzów Polski. Przyjezdni grali skutecznie we wszystkich elementach sztuki siatkarskiej, a rozgrywający bełchatowskiej drużyny, Maciej Dobrowolski bardzo mądrze rozdzielał piłki pomiędzy swoich klubowych kolegów. Rzeszowianie starali się nie oddawać pola gry przeciwnikom, przez co po bloku Józefackiego i Kaczmarka na Gruszce, skutecznej kontrze tego pierwszego oraz pojedynczym bloku Hernandeza na Heikkinenie gospodarze odrobili trochę straty i przegrywali 11:14. Jednak, gdy w polu zagrywki pojawił się Wlazły bełchatowski zespół ponownie wysoko odskoczył. Świetne zagrywki popularnego „Szampona”, jego skuteczny atak i blok Heikkinena i Dobrowolskiego na Łuce sprawiły, że Skra prowadziła 19:11. W obronie wśród gospodarzy szalał były zawodnik bełchatowskiej Skry, Krzysztof Ignaczak. Jednak nie otrzymywał wsparcia ze strony kolegów i jego bardzo dobre obrony nic nie wnosiły do gry w tej partii. W końcówce seta rzeszowianie lekko podkręcili tempo odrabiając wysokie straty. Bardzo dobrze atakował Papke, który pojawił się pod koniec partii. Ostatecznie bełchatowianie wygrali seta 25:20, po zagrywce w siatkę Mitrovica.

Pierwsza odsłona spotkania była tylko przetarciem jeśli by spojrzeć na dwie kolejne. W drugim secie bełchatowianie nie mogli odskoczyć przeciwnikom, a rzeszowianie nie pozwalali oddalić się gościom na większą ilość punktów. Już na samym początku zablokowany atak Wlazłego był prognostykiem dużo bardziej wyrównanej partii. W pierwszej odsłonie bowiem gospodarzom nie udało się zatrzymać tego zawodnika. Po bloku Heikkinena i Gruszki na Józefackim i asie serwisowym Wlazłego Skra wyszła na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Zespoły przez dłuższy czas grały punkt za punkt, akcja za akcję. Raz po raz prezentując coraz to okazalsze zagrania. Na najwyższe, trzypunktowe prowadzenie w tej partii (18:15) wyszła Skra, po skutecznej kontrze Wlazłego. Rzeszowianie po okresie bardzo dobrej gry zdołali zniwelować straty. Po skutecznym kontrataku Łuki na tablicy wyników widniał remis 23:23. Wyrównana końcówka seta przyniosła oglądającym ten pojedynek kibicom wiele emocji. Ostatecznie wygrali ją mistrzowie Polski. Zwycięstwo bełchatowianom zagwarantował pełen doświadczenia atak po bloku Piotra Gruszki.Także i trzecia, a jak się później okazało ostatnia partia była niezwykle wyrównana. Zespoły od początku grały punkt za punkt. Po bloku Gruszki i Heikkinena na Józefackim było 5:4 dla gości, a chwilę później po powtórnym ataku rzeszowianina był remis 5:5. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły po autowym ataku Kaczmarka i prowadzeniu Skry 8:6. Jednak kiedy Hernandez ze środka kończy długą akcję a po chwili skutecznie atakuje z przechodzącej jest już remis 10:10. Z kolei sprytne zagranie Dobrowolskiego daje bełchatowianom prowadzenie 13:12. Prowadzący zmieniał się w tej partii praktycznie z akcji na akcję. Gdy w aut atakują Pliński i Antiga Rzeszów prowadzi 15:13. Chwilę później Antiga już się nie myli, skutecznie atakuje również Gruszka a Józefacki posyła swój atak w aut. Na prowadzenie więc ponownie wychodzi Skra. Wtedy w taśmę atakuje Gruszka a Antiga posyła piłkę w aut. Gospodarze wyszli więc na prowadzenie 18:17. W takim napięciu zespoły grały do końca. Ważnej akcji nie skończył Józefacki, przekraczając linię ataku. Dało to prowadzenie Skrze 22:21. Nieporozumienie w zespole z Bełchatowa sprawiło, że ponownie w secie mieliśmy remis. Przy stanie 23:22 w zespole gości na boisku pojawia się Krzysztof Stelmach. Jego wejście było niezwykle trafione. To po jego obronie Skra wyprowadziła kontrę, którą skończył Antiga, dając tym samym swojej drużynie wygraną w całym spotkaniu.

Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 0:3

(20:25, 24:26, 24:26)

Składy:

Resovia: Ilić, Gabrych, Łuka, Józefacki, Kaczmarek, Hernandez, Ignaczak (l), Mitrović, Papke, Kozłowski, Kvasnicka

Skra: Dobrowolski, Gruszka, Pliński, Antiga, Heikkinen, Wlazły, Milczarek (l) oraz Neroj, Stelmach

Statystyki meczowe:

      RESOVIA            SKRA
      sety             sety
razem| III  II   I |    |  I  II  III |razem
 68 | 24  24  20 | punkty | 25  26  26 | 77
 44 | 16  17  11 | atak | 14  16  14 | 44
  3 |  0   1   2 | blok |  2  1   2 |  5
  0 |  0   0   0 | serwis |  3  2   0 |  5
 21 |  8   6   7 | błąd |  6  7  10 | 23

Statystyki indywidualne:

    RESOVIA             SKRA

             Punkty:
1. Tomasz Józefacki  12 pkt  1. Mariusz Wlazły  18 pkt
  Aleksandar Mitrović 12    2. Stephane Antiga  14
3. Ihosvany Hernandez 10    3. Piotr Gruszka   9

             Atak:
1. Aleksandar Mitrović 12 pkt  1. Mariusz Wlazły  13 pkt
2. Tomasz Józefacki  11     Stephane Antiga  13
3. Ihosvany Hernandez  8    3. Piotr Gruszka   8

             Blok:
1. Ihosvany Hernandez  2 pkt  1. Janne Heikkinen  3 pkt
2. Tomasz Józefacki   1    2. Piotr Gruszka   1
                  Mariusz Wlazły   1

             Serwis:
                1. Mariusz Wlazły   3 pkt
                2. Stephane Antiga  1
                  Janne Heikkinen  1

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki oraz tabela PLS

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved