Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Marco Bonitta: Faworytek sześć

Marco Bonitta: Faworytek sześć

Pierwszy mecz w Pucharze Świata Polki zagrają z wicemistrzyniami świata Brazylijkami. Rywalki, w opinii fachowców, są głównymi kandydatkami do wygrania turnieju, który rozgrywany będzie od 2 do 16 listopada, w kilku miastach japońskich.

Jak prześledzimy kalendarz naszych spotkań, to widzimy że na początek los nam przydzielił bardzo mocne rywalki – powiedział trener Polski Marco Bonitta. – Uważam, że to jest dobre rozwiązanie. Wiemy, że do turnieju musimy przystąpić na maksymalnej koncentracji. Każdy przeciwnik wymaga szacunku, a Brazylia szczególnie.

Jak podkreślił Marco Bonitta do Japonii leci najsilniejsza drużyna na jaką w tej chwili stać polską kobiecą siatkówkę. Doroty Świeniewicz nie będzie ze względów rodzinnych. Sylwię Pycię czy Kamilę Frątczak wyeliminowały względy zdrowotne. – Izabela Bełcik już w czasie mistrzostw Europy zgłaszała bóle w kolanie – powiedział Marco Bonitta. – Nasza ekipa medyczna dokonała szczegółowych badań zawodniczki i nic one nie wykryły. Prawdopodobnie wszystko to dotyczy jej psychiki. Marco Bonitta podkreślił, że turniej o Puchar Świata jest bardzo wyczerpujący. Trzeba rozegrać jedenaście spotkań w ciągu czternastu dni.Drugą rozgrywającą została Magdalena Śliwa. – Inne zawodniczki na tej pozycji były brane pod uwagę – powiedział Marco Bonitta. – One jednak z nami nie trenowały. Magdalena Śliwa cały czas brała udział w zajęciach i jej powołanie było jakby naturalne.

W ostatnim etapie Pucharu Świata polskie siatkarki zagrają z teoretycznie najsłabszymi zespołami – Dominikaną, Koreą Południową i Tajlandią. – Jestem przekonany, że do tego czasu wygramy, podobnie jak to miało miejsce w Grand Prix, kilka meczów z silnymi zespołami – powiedział Marco Bonitta. – Po trzech przegranych w Rzeszowie w Azji nastąpił przełom i Polska zakwalifikowała się do finałowego turnieju.

Marco Bonitta pytany o faworytki turnieju o Puchar Świata wymienia w kolejności alfabetycznej: Brazylia, Kuba, Polska, Serbia, Włochy i USA. –Czarnym koniem, ze względu na grę przed własną publicznością, może być Japonia – dodaje polski szkoleniowiec.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved