Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Magdalena Śliwa: Utrzeć Brazylijkom nosa

Magdalena Śliwa: Utrzeć Brazylijkom nosa

- Brazylijki są bardzo pewne siebie, przekonane o własnej wyższości. A to się czasami mści. Warto byłoby utrzeć im nosa - mówi przed piątkowym meczem Pucharu Świata z Kanarkami, Magdalena Śliwa, asystentka trenera i rozgrywająca kadry.

Kto zagra w piątek z Brazylią, Milena Sadurek czy pani. Co podpowiada przeczucie?

Magdalena Śliwa: – Nie wiem. Decyzje podejmie trener przed meczem. Być może zagramy obie. Nie można tego wykluczyć.Rozgrywającej nie mogą zadrżeć dłonie w trudnej sytuacji. Dobrze radzi sobie pani ze stresem?

Magdalena Śliwa: – Na to nie ma mocnych. Nerwy potrafią dopaść każdego, ale sztuką jest je okiełznać. Myślę, że potrafię radzić sobie w podbramkowych sytuacjach.

Taki turniej to prawdziwy maraton. 11 spotkań w 14 dni, do tego męczące podróże…

Magdalena Śliwa: – Myśli pan, że nie dam sobie rady ? Nie ma obaw, kondycja zawsze była moją mocną stronę. Zresztą jesteśmy dwie, z Mileną Sadurek, więc wszystko będzie dobrze. Oby tylko pozostałe dziewczyny dotrwały w dobrym zdrowiu do końca turnieju.

Niczego się pani nie boi, wierzy, że miejsce w pierwszej trójce Pucharu Świata premiowane awansem na igrzyska jest realne?

Magdalena Śliwa: – Stać na na to, tego jestem pewna. Ufam trenerowi, że forma przyjdzie na czas.

W Hamamatsu to jednak Brazylijki będą w powszechnej opinii faworytem. Mają jakieś słabe punkty, jak można z nimi wygrać?

Magdalena Śliwa: – One będą bardzo pewne siebie, przekonane o własnej wyższości. A to się czasami mści. Warto byłoby utrzeć im nosa. Myślę, że możemy zatrzymać je blokiem. To nasz mocny punkt.

* rozmawiał Janusz Pindera – Rzeczpospolita

źródło: rzeczpospolita.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved