Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Sukcesy Polek na zapleczu francuskiej PRO A

Ligi zagraniczne: Sukcesy Polek na zapleczu francuskiej PRO A

Na zapleczu francuskiej ekstraklasy pań, w spotkaniach 5. i 6. kolejki, zwycięstwa zanotowały drużyny Tulle Naves i Entente St-Chamond, mające w swych składach polskie siatkarki.

Polki grające na zapleczu francuskiej ekstraklasy, walczą o jak najwyższe miejsca w lidze. Ostatnie dwie kolejki ligowe, były dla „polskich” zespołów bardzo udane.

Volley-Ball Tulle Naves – drużyna z trzema Polkami w składzie (Magdalena Michoń-Szczytowicz, Marta Lach i Anna Brożek), odniosła dwa zwycięstwa w stosunku 3:1. W 5. kolejce, przed własną widownią zawodniczki Tulle Naves wygrały w czterosetowym pojedynku z Toulon Six-Fours Volley-Ball. Mimo porażki w drugim secie, można powiedzieć, że gospodynie wygrały dość łatwo. Miejscowe zawodniczki dominowały praktycznie bez przerwy na parkiecie. Bardzo dobrze zagrały w obronie, jak i w ataku. Drużyna gości pokazała się z dobrej strony, jak na beniaminka ligi. W jej składzie gra obecnie rozgrywająca, która jeszcze w ubiegłym sezonie grała w ekstraklasie. Ale siła całego zespołu była jednak zbyt mała, aby pokonać zespół z doliny Corezze.V-B TULLE NAVES – TOULON/SIX-FOURS V-B 3:1

(25:16, 19:25, 25:17, 25:20)

W meczu wyjazdowym 6. kolejki, z Nantes Atlantique, od początku do końca, coś było „nie tak”. Już w 1. secie kontuzji kolana doznala Marta Lach i końcówka seta miała bardzo dramatyczny przebieg. Zawodniczki Tulle Naves poradziły sobie jednak w grze na przewagi, wygrywając 26:24. W drugim secie szkoleniowiec ekipy gości musiał przemeblować ustawienie drużyny, a do tego gospodynie zaczęły wyjątkowo skutecznie grać w polu zagrywki. To wszystko spowodowało pewne zamieszanie i chwilową dekoncentrację w szeregach przyjezdnych (przegrany drugi set). Ale do 3. i 4. seta Polki i ich koleżanki z drużyny, wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Bardzo dobrze na skrzydłach spisywały się Anna Brożek, Magdalena Michoń-Szczytowicz i Masami Tanaka, a na środku w ekipie Tulle Naves zabłysnęła, po kilkutygodniowej niedyspozycji, Rose Mbenga.

V-B NANTES ATLANTIQUE – V-B TULLE NAVES 1:3

(24:26, 25:20, 22:25, 21:25)

Zespół Entente St-Chamond z Agnieszką Drzewiczuk w składzie, wygrał ostatnio także dwa mecze – w stosunku 3:0 i 3:1. W 5. kolejce siatkarki Entente St-Chamond pokonały u siebie 3:0 Montpellier. Już pierwsze piłki pokazały, że gospodynie spod Lionu, bardzo chcą wykorzystać atut własnej hali. Szczególnie tego dnia wychodziła im gra na siatce, gdzie w blokowaniu rywalek prym wiodła była środkowa Gedanii – Agnieszka Drzewiczuk. Dobra gra blokiem nie pozwoliła na rozwinięcie skrzydeł przyjezdnym, które na równą grę stać było jedynie w trzecim secie.

ENTENTE ST-CHAMOND V-B – LATTES ASPTT MONTPELLIER 3:0

(25:18, 25:20, 25:23)

W 6. kolejce siatkarki Entente St-Chamond grały ponownie u siebie, tym razem z Lagrange Nantes, wygrywając 3:1. Zwycięstwo w pierwszym secie, i całkowite rozbicie przyjezdnych w secie drugim, spowodowało chwilową dekoncentrację i porażkę w trzeciej partii. W czwartej odsłonie gospodynie zaczęły grać swoje, ale i ekipie gości nadal wszystko wychodziło, więc zrobiło się fascynujące widowisko. Więcej szczęścia w granej na przewagi końcówce miały zawodniczki Entente St-Chamond, które wygrały 31:29 i 3:1 cały mecz.

ENTENTE ST-CHAMOND V-B – CS LEO LAGRANGE NANTES 3:1

(5:22, 25:14, 22:25, 31:29)


Aktualnie Tulle Naves jest na trzecim, a Entente St-Chamond na siódmym miejscu w tabeli, W następnej, 7. kolejce, która odbędzie się 3 listopada, drużyna Tulle Naves podejmuje wiceliderki tabeli – Volley Club Harnes. Emocji powinno być sporo. Natomiast siatkarki Entente St-Chamond jadą do bezpośrednio poprzedzającego je w tabeli zespołu A.S. De L’Uunion.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved