Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Potrzebowali godzinę… ale na jednego seta

Ligi zagraniczne: Potrzebowali godzinę… ale na jednego seta

Niecodzienny przebieg miał rozegrany dzisiaj mecz 8. kolejki ligi greckiej mężczyzn AEK Ateny - PAOK Saloniki. Gospodarze wygrali 3:1, a w jedynym przegranym secie oddali rywalom pole 52:54, dopiero po 57 minutach walki!

Takie sety zapadają w pamięć kibiców, choć przytrafiają się niezmiernie rzadko. Warto przypomnieć, że podobny wynik w jednym z setów zanotowano 13 stycznia 2002 roku, gdy po 48 minutach walki, gospodarz meczu Cuneo, uległ słynnemu Sisleyovi Treviso 52:54.

W lidze greckiej ten wynik jest ewenementem w historii rozgrywek. Wcześniej notowano wysokie cyfrowo rezultaty poszczególnych partii, ale „pięćdziesiątki” jeszcze nigdy nie przekroczono. Do tej pory specjalistami w Grecji od wysokich wyników w setach, byli siatkarze AE Nikaia, którzy 9/2/2002 ulegli w jednym z setów wyjazdowego meczu Arisowi Saloniki 42:44. Innym razem, 28/12/2003 w jednym z setów pokonali u siebie autorów dzisiejszego rekordu – AEK Ateny, 42:40.W innych meczach dzisiejszej 8. kolejki padło kilka ciekawych rezultatów. Wygrał między innymi Olympiacos. Hitowo zapowiadający się mecz Panathinaikos – Iraklis, rozstrzygnęli w czterech setach na swoją korzyść siatkarze z Aten.

Zobacz również:

Grecka ekstraliga mężczyzn – wyniki i tabela

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved