Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bydgoszcz współorganizatorem mistrzostw Europy siatkarek

Bydgoszcz współorganizatorem mistrzostw Europy siatkarek

Za dwa lata w bydgoskiej hali Łuczniczka odbędą się mecze mistrzostw Europy siatkarek. Decyzję podjął zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Bydgoszcz wygrała rywalizację z Gdańskiem.

Po ostatnich sukcesach polskich siatkarek, choćby podczas niedawnych mistrzostw Europy w Belgii i Luksemburgu, na trybunach hali Łuczniczka zjawią się z pewnością tłumy kibiców.

Czeka nas niesamowity wrzesień 2009 roku. Na początku miesiąca mamy w Bydgoszczy mistrzostwa Europy koszykarzy, a kilkanaście dni później nad Brdą pojawią się siatkarki – mówi Adam Soroko, dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta.W Łuczniczce odbędzie się w sumie sześć spotkań jednej z grup eliminacyjnych. Warto dodać, że Polska do tej pory jeszcze nigdy nie organizowała imprezy takiej rangi w żeńskiej siatkówce.

Myślę, że potrwa to trzy dni. Już wcześniej wiadomo było, że finał odbędzie się w Łodzi, a poza tym najlepsze siatkarki Starego Kontynentu gościć będą też Katowice i Wrocław. Władze związku zdecydowały, że ostatnim miastem, w którym odbędzie się ta prestiżowa impreza, zostanie właśnie Bydgoszcz – mówi Waldemar Sagan, członek zarządu PZPS.

Ale już w lipcu 2008 roku, czekają nas siatkarskie emocje w Bydgoszczy. W meczu Ligi Światowej mężczyzn, rywalem Polaków będzie w mieście nad Brdą reprezentacja Egiptu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved