Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wygrany sparing Serbek

Wygrany sparing Serbek

Siatkarki reprezentacji Serbii pokonały w czterech partiach japońską ekipę Bambu w pierwszym meczu towarzyskim przed Pucharem Świata. Rywalizacja najlepszych drużyn globu Plave rozpoczną 2. listopada meczem z Koreą.

W pierwszej partii, podopieczne Zorana Terzicia prowadziły już 24:21, by ostatecznie przez niewymuszone błędy przegrać w końcówce 25:27.

Podobnie wyglądał obraz gry w drugiej odsłonie spotkania. Plave pozwoliły się miejscowym rozegrać, co miało odzwierciedlenie w wyniku 18:12 dla siatkarek Bambu. Japonki prowadziły już 24:19 i wszyscy byli pewni, że ze spokojem pokonają Serbki w tym secie, jednak po świetnych atakach Jeleny Nikolić doszło do wyrównania (24:24). Znów walka toczyła się punkt za punkt, a o wygranej zadecydowało szczęście. Miała je z całą pewnością Brizitka Molnar, która po dość przypadkowym zagraniu zanotowała 27. punkt, dla swojej reprezentacji. Tym samym siatkarki z Bałkanów wyrównały stan meczu na 1:1.

W trzeciej partii na parkiecie po stronie plavih pojawiły się siatkarki młodego pokolenia – Stefana Veljković, która zastąpiła Vesnę Čitaković, a także Simanić i Nešović. Gra wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednich częściach gry. Serbki bez większych problemów wygrały ją 25:18.

Czwarty i zarazem ostatni set springu był zdecydowanie najlepszym w wykonaniu srebrnych medalistek ostatnich Mistrzostw Europy. Dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła,nie dając ani na moment wyjść na prowadzenie przeciwniczkom. Największe prowadzenie plave osiągnęły przy wyniku 21:5, potem sukcesywnie je powiększały wygrywając ostatecznie 25:12 i w całym spotkaniu 3:1. Najwięcej bo 24. punkty w meczu zanotowała Jelena Nikolić.

Bambu – Serbia 1:3

(27:25, 27:29, 18:25, 12:25)

Skład Serbek: Ognjenović, Brakočević, Nikolić,Molnar, Čitaković, Isailović, Ćebić (libero),oraz Vesović, Isailović, Nesović, Veljković, Majstorović.

źródło: b92.net, inf. własna