Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 5. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 5. kolejki I ligi mężczyzn

Piątą kolejkę I ligi mężczyzn można uznać z kilku względów za przełomową. Większość bowiem długich serii drużyn zostało przerwanych. Jedynie siatkarze ze Spały kontynuują ligowy marsz bez zwycięskiego seta.

W Poznaniu miejscowy KS szykował się do ataku na pozycję lidera. Wiadomo było jednak, że zadanie to będzie niezwykle trudne. Już początek meczu przekonał kibiców jak groźnym zespołem są akademicy. Po dwóch setach wiadomo było, że pierwsza pozycja w tabeli nie zmieni swojego lokatora. W tym bowiem momencie nysanie mieli już zapewniony punkt. Okazało się, że mógł być to tylko jeden punkt. To gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść kolejne dwie partie i obie drużyny miały pewność, że tego meczu nie zakończą bez zdobyczy punktowej. O pozostałe w puli „oczko” zespoły stanęły do walki w tie-breaku. Minimalnie lepsi okazali się goście i potwierdzili ligowy prymat.

KS Poznań – AZS Nysa 2:3

(18:25, 23:25, 25:19, 25:22, 15:17)

Więcej o meczu

Pierwszą barierę tej kolejki przełamali siatkarze Trefla Gdańsk. Zrobili to w imponującym stylu. Po raz pierwszy w rozgrywkach I ligi zawodnicy z Pomorza nie musieli rozgrywać pięciu setów. Odbili sobie za to pozostałe cztery tie-breaki szybkim zwycięstwem nad energetykami z Jaworzna. Gospodarze w dwóch pierwszych setach nie pozostawili cienia złudzeń przyjezdnym. Więcej walki było w ostatniej partii, ale i tę odsłonę wygrali Gdańszczanie, któzy dzięki temu meczowi awansowali na pozycję wicelidera. Należy jednak nie zapominać, że za plecami ma KS Poznań i Avię, które mają po jednym meczu rozegranym mniej.

Trefl Gdańsk – Energetyk Jaworzno 3:0

(25:18, 25:14, 25:22)

„Miłe złego początki” – tak o starcie trwającego sezonu mogą powiedzieć siatkarze BBTS Bielsko-Biała. Pod dokładnie odwrotną maksymą mogliby podpisać się międzyrzeczanie. Kibice BBTS wierzyli, po efektownym zwycięstwie w pierwszej kolejce, że w końcu ich ulubieńcy przestaną być drużyną balansującą na krawędzi spadku. Z kolei fani Orła zażyczyli sobie od swoich siatkarzy: „Nigdy więcej drugiej ligi”, po pierwszych meczach jednak miny mieli niewyraźne. Już w drugiej kolejce jednak sprawy przybrały inny obrót. W miniony weekend oba zespoły podtrzymały swoje obecne passy: bielszczanie znów zeszli z parkietu bez punktów, a międzyrzeczanie trzeci raz z rzędu zainkasowali trzy punkty. Tym samym beniaminek zajmuje bezpieczną szóstą lokatę, BBTS natomiast wyprzedza już tylko spalski SMS.

Orzeł Międzyrzecz – BBTS Bielsko-Biała 3:1

(25:21, 19:25, 25:15, 25:23)

Druga bariera została przełamana przez wrocławskich gwardzistów. Kandydaci do awansu po czterech kolejkach mogli przemykać tylko bocznymi uliczkami, bowiem nijak nie przystawało do nich przedostatnie miejsce w lidze. W miniony weekend jednak wrocławianie mogli podnieść głowy nieco wyżej. W końcu wygrali i to za trzy punkty. A przeciwnik był nie byle jaki, bo nieźle spisująca się ostatnio Skra II Bełchatów wspomagana przez zaciąg z PLS w postaci Alexa Damiao. Brazylijczyk nie wystarczył jednak przeciwko dobrze grającej Gwardii i po zwycięstwie gości 3:1 obie drużyny przynajmniej na tydzień zostali ligowymi sąsiadami w tabeli.

Skra II Bełchatów – Gwardia Wrocław 1:3

(21:25, 18:25, 25:20, 25:27)

Trzecia bariera tego tygodnia padła w Spale. Pierwszy bowiem raz w tym sezonie tablica świetlna po pierwszym secie wskazywała gorzowian jako prowadzących w meczu. Od razu okazało się, że jak GTPS pierwszego seta wygrywa to potrafi na boisku zachować spokój i pokonać bez problemu rywala. Wszystko to byłoby całkiem niezłą laurką i dobrym prognostykiem dla gości, gdyby ich przeciwnikiem w opisywanym meczu nie byli uczniowie SMS w Spale. Marna to bowiem dla gorzowian pociecha, że w końcu mecz ułożył się po ich myśli skoro jeszcze żaden mecz w tym sezonie, w którym grali siatkarze SMS nie ułożył się inaczej.

SMS PZPS I Spała – GTPS Gorzów Wlkp. 0:3

(17:25, 21:25, 21:25)