Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zawisza lepsza od Gedanii

II liga: Zawisza lepsza od Gedanii

W drugiej kolejce w grupie pierwszej II ligi Energa Gedania II przegrała na wyjeździe z Zawiszą Sulechów 1:3. Bohaterkami gdańskiego zespołu były Aleksandra Pasznik i Tamara Kaliszuk.

Juniorki zdecydowały się pomóc zespołowi, choć zaledwie trzy godziny wcześniej wróciły z rozgrywek o Puchar Polski.

Witold Jagła nie mógł skorzystać z kontuzjowanej Karoliny Suwińskiej oraz młodziczki Anny Łozowskiej, która uczestniczyła w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Miliczu. W tej sytuacji występ Pasznik i Kaliszuk był niezbędny. Obie wróciły około trzeciej w nocy z rozgrywek pierwszej drużyny w Łodzi, a już cztery godziny później siedziały w busie, który ruszał z rezerwistkami do Sulechowa.Siedmiogodzinna podróż dała się młodym zawodniczkom mocno we znaki. W dużej mierze z tego powodu nie zagraliśmy dobrego meczu. Wydaje się, że najbardziej straciliśmy w przyjęciu zagrywki i bloku, który bardziej rutynowane zawodniczki z Sulechowa obijały, zdobywając w ten sposób wiele punktów dla swojego zespołu – ocenił gdański szkoleniowiec

Za tydzień rozegrana zostanie trzecia kolejka, a Energa Gedania II będzie mogła dopiero po raz pierwszy zagrać przed własną publicznością. Od razu będą to derby Pomorza, z TPS Rumia. – Ten zespół jest jeszcze silniejszy od Zawiszy. Na pewno nie będzie Pasznik i Kaliszuk, które grać będą z seniorkami w Białymstoku oraz raczej nie wykuruje kontuzjowanego kolana Suwińska. Jednak pozostałe zawodniczki przy zaprezentowaniu maksimum swoich możliwości, stać jest na stworzenie ciekawego widowiska siatkarskiego – dodaje trener Jagła.

Zobacz także:

Wyniki i tabela 1. grupy II ligi kobiet

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved