Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Lider utopiony w Bzurze

II liga: Lider utopiony w Bzurze

Mecz na szczycie grupy 2. II ligi mężczyzn zakończył się zwycięstwem Bzury Ozorków, która nie dała szans dotychczasowemu liderowi Czarnym Rząśnia. Szczególnie dobrze zawodnicy z Ozorkowa grali w końcówkach setów wykazując tym samym większą odporność psychiczną.

Trener Rząśni Dariusz Parkitny pamiętał czasy kiedy jako zawodnik Czarnych wygrał w Ozorkowie 3:2. O podobnym wyniku myślał z pewnością w sobotni wieczór jednak to były tylko marzenia.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 5:0, później jednak to goście doszli do głosu. Przy stanie 9:5 dla Bzury przestój sprawił że goście zaczęli kontrolować wynik i nawet wyszli na prowadzenie. Jednak w kilku następnych akcjach walka toczyła się punkt za punkt. Tak było do stanu 22:22, w tym momencie Bzura zdobyła 2 punkty i miała piłkę setową. Pierwszą goście obronili, jednak druga okazała się skuteczna i Bzura wygrała do 23.Po zmianie stron sytuacja wyglądała podobnie. Zawodnicy przyjezdni toczyli wyrównaną walkę do stanu 20:20, ale to gospodarze odnieśli zwycięstwo tym razem do 22.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący. Goście po dobrym początku prowadzili 5:2. Czas wzięty przez trenera miejscowych Grzegorza Pawłowskiego wpłynął mobilizująco na zawodników i na efekty nie trzeba było długo czekać. Ozorkowianie doprowadzili do wyrównania. Kolejny postój sprawił że Czarni wyszli na sześciopunktowe prowadzenie 7:13.

Miejscowi kibice przestali przez chwilę myśleć o zwycięstwie w tej partii, jednak wtedy stała się rzecz niesamowita. Zawodnicy Bzury wykonali 5 skutecznych bloków z rzędu! Morale zespołu się podniosło i było tak wysokie, że pierwszą piłkę setową mieli oni przy stanie 24:18. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:19, a cały mecz 3:0.

W najbliższej kolejce Bzura jedzie na mecz wyjazdowy do Częstochowy z tamtejszym Delic-Polem, z którym dwa lata temu toczyła zażarte, aczkolwiek zwycięskie boje o awans do pierwszej ligi. W tym sezonie może być podobnie, więc ważne są punkty zdobyte na wyjeździe w kontekście przyszłej rywalizacji w play-off.

Bzura Ozorków – Czarni Rząśnia 3:0

(25:23, 25:22, 25:19)

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved