Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Drugie zwycięstwo Pronaru Hajnówka

Drugie zwycięstwo Pronaru Hajnówka

Pronar Parkiet Hajnówka mimo dużego oporu Armatu Kozienice, nie oddał rywalom nawet seta. Z kompletem punktów hajnowianie zajmują drugie miejsce w tabeli.

Pronar Parkiet był zdecydowanym faworytem starcia z Armatem. Przed spotkaniem trener Paweł Blomberg miał jednak problem. Kontuzje wyeliminowały z gry Sebastiana Wójcika i Kamila Skrzypkowskiego, a do tego na bóle pleców narzekał Michał Jaskulski. Ten ostatni postanowił pomóc kolegom i mimo wszystko zagrał.

W dwóch pierwszych partiach meczu w Hajnówce Armat długo przeciwstawiał się gospodarzom. W inauguracyjnej partii podopieczni trenera Blomberga przegrywali 7:11, 11:16, 16:21. Hajnowianie mieli kłopoty z kończeniem ataków, nie najlepiej spisywali się na zagrywce. Od stanu 16:21 zaczęli grać. Nareszcie swoim serwisem sprawiali problemy rywalom, skutecznie blokowali, mocno atakowali i doprowadzili do wyrównania. Po emocjonującej końcówce wygrali 27:25.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Armat uzyskał trzy punkty przewagi, ale gospodarze zniwelowali straty i znów po zaciętym boju wygrali na przewagi. Trzeci set był bez historii. Zawodnicy Pronaru rozbili ekipę z Kozienic do 13.

Szczęście siatkarzy z Hajnówki nie trwało jednak długo. Kiedy po zakończeniu spotkania zawodnicy gospodarzy udali się do szatni, okazało się, że doszło tam do kradzieży. Złodzieje wdarli się do pomieszczenia przez okienko i zabrali portfele, dokumenty oraz telefony.

Zawodnicy prawdopodobnie zostawili uchylony lufcik i włamywacze przez niego otworzyli duże okno. Zniknęło wszystko, co cenne: portfele, niestety, razem z dokumentami i telefony komórkowe – mówi były trener Pronaru Jacek Wesołowski, który oglądał mecz.

Pronar Hajnówka – Armat Kozienice 3:0

(27:25, 32:30, 25:13)

Pronar: Woroniecki, Żyliński, Staniewski, Guindo, Saczko, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Niemiec.

Armat: Kalita, Grzelczak, Otwinowski, Żuchowski, Wójcicki, Borkowski, Kowal (libero) oraz Jeziorowski, Wanat, Rodakowski.