Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Derby kujawsko-pomorskiego dla toruńskiej Skarpy

Derby kujawsko-pomorskiego dla toruńskiej Skarpy

To były derby „podwójne”. Nie tylko bowiem zmierzyły się zespoły z sąsiednich miast, ale na parkiecie w ogromnej większości grały siatkarki z jednego klubu.

Toruńska Skarpa bowiem latem sięgnęła po wychowanki Pałacu i na nich właśnie opiera skład swojego nowego zespołu.

W sobotnim meczu w wyjściowej szóstce gospodyń zagrały więc Olga Butt-Hussaim, Justyna Opoń (jeszcze rok temu trenowały w Bydgoszczy), Dominika Wojciechowska, Marta Kamińska oraz Żaneta Hajne, która co prawda w Skarpie występuje już drugi sezon, ale pierwsze kroki w siatkówce także stawiała w Pałacu. – Po meczu śmialiśmy się, że w wynik i tak nie miał większego znaczenia, bo zwycięstwo zostało w rodzinie – mówi trener Skarpy Jerzy Komorowski.Sam mecz był niezwykle wyrównany i każdy set rozstrzygał się w końcówce. Obie drużyny grały bardzo nierówno i potrafiły tracić serie punktów po własnych błędach. W pierwszej partii Pałac prowadził przez większą część czasu, nawet różnicą 5 punktów, by w końcówce oddać wygraną gospodyniom. Dokładnie odwrotnie było w secie drugim.

W czwartej partii długo zanosiło się na tie-break. Bydgoszczanki prowadziły od pierwszej wymiany aż do stanu 23:21, ale wtedy Skarpa odrobiła straty. Potem obie drużyny miały po kilka szans na zakończenie seta, ale decydujące punkty zdobyły torunianki.

W pierwszym i czwartym secie zabrakło nam trochę szczęścia – dodał trener Pałacu, Rafał Gąsior. – Mieliśmy je tydzień wcześniej w meczu z Sokołem. Okazuje się, że ważna jest każda piłka, nieważne czy pierwsza w secie, czy ostatnia. Zagraliśmy tym razem trochę słabiej skrzydłami, musimy też pamiętać, że po drugiej stronie siatki były zawodniczki bardziej ograne i doświadczone.

Skarpa Toruń – Pałac II Bydgoszcz 3:1

(25:22, 22:25, 25:22, 32:30)

Składy zespołów:

Skarpa: Lis, Butt-Hussaim, Hajne, Opoń, Lewandowska, Wojciechowska, Kamińska – libero; Janowska, Waśkiewicz, Krawycińska, Stankowska, Chojnacka

Pałac II: Wodrowska, Nowicka, Skiba, Krzywicka, Guzowska, Cieśnik i Kolanowska – libero; Kotarska, Sosnowska

Zobacz również:

Wyniki 2. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi kobiet

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved