Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź: ZAK Kędzierzyn Koźle – Delecta Bydgoszcz

Strefowa zapowiedź: ZAK Kędzierzyn Koźle – Delecta Bydgoszcz

Dziś w kędzierzyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej „Azoty” zamelduje się Delecta Bydgoszcz. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie...

…bowiem gra zespołu z Bydgoszczy jest jedną z największych niespodzianek obecnego sezonu Polskiej Ligi Siatkówki.

Faworytem pojedynku jest ZAK Kędzierzyn Koźle, lecz patrząc na ostatnie wyniki ich bydgoskich rywali można śmiało stwierdzić, ze gospodarze będą musieli pozostawić sporo zdrowia na parkiecie, aby ten mecz wygrać. Tym bardziej, ze Delecta zapowiada zaciętą walkę.Po niezbyt udanym początku – porażka 0:3 z Resovią na powitanie sezonu – zajmujący obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli kędzierzynianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jednak w ostatnim meczu niewiele brakowało, aby umknęło im ono z rąk.

Rozstrzygnięte dopiero w tie-breaku starcie z J.W Construction AZS Politechniką Warszawską w pełni ukazywało plusy i minusy gry zespołu. Przestoje w grze przy sporej przewadze, umożliwiające odrobienie strat przeciwnikom i liczne błędy zawodników zdecydowały, iż na konto ZAK S.A Kędzierzyn Koźle zostały zapisane dwa a nie komplet punktów. Natomiast na plus drużynie należy zapisać grę w ataku i zagrywce. W ataku brylowali Jakub Nowotny, Bartosz Kurek i Eugen Bakumovski. Dwaj ostatni byli także groźni w polu zagrywki. Rywala swymi serwisami kąsał również Łukasz Żygadło.

Poważnym osłabieniem kędzierzyńskiej ekipy są kontuzje. W spotkaniu nie wystąpi środkowy Damian Domonik, który uskarża się na uraz kolana oraz Jakub Novotny. Szczególnie brak będącego w świetnej formie czeskiego atakującego jest najbardziej dotkliwy, bowiem po drugiej stronie siatki stanie będący na czele klasyfikacji najlepiej punktujących w ataku Krzysztof Janczak. W miejsce Novotnego w pierwszej szóstce najprawdopodobniej pojawi się były gracz AZS Częstochowa Adrian Patucha. Jeśli jednak Bartosz Kurek i Eugen Bakumovski będą w wysokiej dyspozycji, ekipa z Kędzierzyna nie powinna mieć problemów z atakiem.

Punkty za zwycięstwo w meczu z Delectą są bardzo ważne dla podopiecznych trenera Andrzeja Kubackiego, bowiem w perspektywie mają bardzo ciężki maraton spotkań, w którym trudno im będzie wywalczyć jakiekolwiek zdobycze punktowe. W następnych kolejkach przyjdzie im zmierzyć się z PGE Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Węglem oraz akademikami z Olsztyna i Częstochowy.

Natomiast przeciwnik kędzierzynian, bydgoska Delecta, specjalizuje się w sprawianiu niespodzianek i „urywaniu” punktów najsilniejszym zespołom PLS-u. Już spotkanie „ na dzień dobry ligo” z wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem pokazało, że bydgoszczan nie należy skazywać na pozostawanie w „ogonie” ligowej tabeli. Sensacyjne zwycięstwo

z AZS-em w Częstochowie tylko tę tezę potwierdziło. W IV kolejce podopieczni trenera Rostislava Chudika pojechali z wizytą do Rzeszowa i znów powtórka z rozrywki – skazywani na zdecydowaną porażkę wywalczyli jeden punkt. Zdecydowanym liderem zespołu był Krzysztof Janczak. Świetnie spisywali się również Kamil Kacprzak i Michał Stępień. W polu zagrywki szalał Martin Sopko. Jednak w decydujących momentach spotkania ekipa Delecty nie potrafiła zachować zimnej krwi i popełniała proste błędy. To zadecydowało o zwycięstwie Resovii w tie-breaku.

Podstawową bronią Delecty jest atak, a ściślej Krzysztof Janczak. Kroku dotrzymuje mu Martin Sopko, który jednak znacznie groźniejszy jest na zagrywce. Wraz z Michałem Cervenem zajmują czołowe miejsca w rankingu najlepiej zagrywających. Właśnie pojedynek przyjmujących, którzy dominują zarówno w ataku jak i zagrywce Bartosza Kurka i Martina Sopko zapowiada się bardzo interesująco.

Wycieczka do Kędzierzyna Koźla jest szczególna zarówno dla szkoleniowca Delecty jak i dla Martina Sopko. Trener Rostislav Chudik w sezonie 2004/05 opiekował się drużyną ówczesnego Mostostalu i zajął a nią 5 miejsce w sezonie. Podziękowano mu za współpracę. Natomiast Martin Sopko przywędrował do klubu w sezon później i także nie zagrzał tam długo miejsca. Po rocznym pobycie przeniósł się do Gwardii Wrocław. W meczu w Kędzierzynie pokazał swym dawnym pracodawcom co stracili. Poprowadził wrocławską drużynę do zdecydowanego, sensacyjnego zwycięstwa 3:0, był najlepszym zawodnikiem na boisku. Czy dzisiaj powtórzy swój wyczyn z Delectą?

W poprzednim sezonie w pojedynku obu drużyn trzy punkty zostały w Kędzierzynie. Ówczesny Mostostal zwyciężył 3:1.

Jak będzie dziś? Czy bydgoszczanie zaliczą ZAK S.A Kędzierzyn Koźle do swojej kolekcji zespołów, którym zabrali punkty? Czy też kędzierzynianie będą drugim obok Mlekpolu AZS Olsztyn zespołem, któremu udało się wywalczyć komplet punktów w pojedynku ze skazywaną na walkę o pozostanie w PLS drużyną? Przekonamy się już dziś o godz. 15.

Relację będzie można obejrzeć w TV 4.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved