Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ryszard Bosek: Zagrali dobrze

Ryszard Bosek: Zagrali dobrze

Dyrektor sportowy Wkręt-Met Domex AZS-u Częstochowa z zadowoleniem oglądał mecz ekipy w Pucharze CEV z evivo Dueren. Gospodarze wygrali 3:1 i awansowali do następnej rundy.

Drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z ciśnieniem i odpowiedzialnością – powiedział Ryszard Bosek. – Przed tygodniem na wyjeździe Wkrę-Met wygrał i teraz +musiał+ zwyciężyć. I zadanie domowe wykonał znakomicie, choć lepiej chyba zagrał na parkiecie rywala.

Ryszard Bosek podkreślił, że trener zespołu Radosław Panas mógł dać pograć zawodnikom, którzy ostatnio rzadziej pokazywali się na boisku – Janeczkowi, Stelmachowi czy Wierzbowskiemu. Jest to bardzo ważne, żeby zawodnicy rezerwowi nie mieli zbyt dużych przerw w grze – powiedział dyr. Bosek.

W spotkaniu z evivo Dueren kilkoma dobrymi zagrywkami popisał się Marcin Wika. W następnej rundzie on i jego koledzy sprawdzą się w walce z Iskrą Odincowo.

Od strony marketingowej trudno wyobrazić sobie lepszego przeciwnika – powiedział prezes AZS-u Częstochowa Konrad Pakosz. – Faworytem są Rosjanie, ale przy tym regulaminie może dojść do złotego seta, a w nim wszystko możliwe. Cen biletów jeszcze nie ustalaliśmy, ale szaleństw nie będzie.

źródło: pls.pl