Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Racibórz pokonany w Kamiennej Górze

II liga: Racibórz pokonany w Kamiennej Górze

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz II ligi mężczyzn rozegrany w Kamiennej Górze. MKS Sudety pokonał KS AZS Rafako Racibórz 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się dla gospodarzy bardzo źle. Błędne przyjęcie zagrywki i as serwisowy Karola Galińskiego spowodowały 4-punktowe prowadzenie gości. Jednak w niedługim czasie, dzięki dobrej zagrywce Damiana Botwiny i dobrym atakom Marcina Ciesielskiego, Sudety odrobiły straty. Blok Buniaka i Kułali na Botwinie w środkowej części seta i znów inicjatywę obejmują goście (16:12,18:12). Mimo zniwelowania części strat w końcówce, dzięki dobrym atakom Zająca i błędom przeciwników, to ostatecznie Racibórz wygrywa pierwszego seta 22:25.

W II secie następuje odwrócenie sytuacji. Już od początku Kamiennogórzanie zdobywają wysoką przewagę, głównie dzięki dobrej zagrywce Botwiny i Zająca oraz udanym kontratakom gospodarzy. Kilka błędów w przyjęciu zagrywki przez Sudety i dobre ataki przeciwników, szczególnie Miłosza Zniszczoła ze środka, pozwalają gościom na częściowe zniwelowanie strat, co nie wystarcza jednak na wyrównanie stanu seta, który wynikiem 25:20 kończy atakiem Maciej Zając.

III partia to od początku do końca gra nerwów. W początkowej fazie seta gra toczy się punkt za punkt. Dopiero przy stanie 10:10 inicjatywę obejmują goście. Dobry blok Zniszczoła i Aleksandra Galińskiego na Ciesielskim oraz błędy gospodarzy, dają gościom przewagę 10:14. Ich radość nie trwa jednak długo, gdyż Sudety stopniowo odrabiają straty. Przy stanie 23:24 goście mają druga piłkę setową, którą gospodarzom udaje się obronić blokiem Botwiny i Kurpiela na Zniszczole. Goście popełniają błąd dotknięcia siatki, co po emocjonującej końcówce, daje zwycięstwo w tym secie Sudetom.

Również przez większą część IV seta gra jest bardzo wyrównana. Mimo początkowego prowadzenia Kamiennogórzan (6:3, 12:10), goście niwelują stratę, a nawet po udanym bloku Kułali i Zniszczoła na Zającu, obejmują 2-punktowe prowadzenie. Gospodarze jednak szybko wyrównują wynik po skutecznym ataku Marcina Ciesielskiego. Po raz kolejny dobra zagrywka Zająca – w tym as serwisowy – wymusza na przeciwniku błąd przyjęcia. Dobry atak Papalskiego z przechodzącej piłki, a także żółta kartka za dyskusje z sędziami, dają Sudetom piłki meczowe. Mecz atakiem kończy Marcin Ciesielski przy stanie seta 25:22.

Cały mecz ze strony Sudetów to właściwie gra jednego aktora, a mianowicie Macieja Zająca, do którego szły prawie wszystkie piłki i który popisywał się skuteczną zagrywką. W drużynie gości szczególnie wyróżniał się środkowy Miłosz Zniszczoł.

Sudety Kamienna Góra – Rafako Racibórz 3:1

(22:25, 25:20, 30:28, 25:22)

MKS Sudety: B.Jerzyk, M.Zając, K.Kurpiel, M.Ciesielski, D.Botwina, J.Papalski, K.Ratajczak (Libero) oraz D. Jakobschy

Rafako Racibórz: M.Gonsior, T.Kułala, M.Zniszczoł, A.Galiński, K.Galiński, B.Buniak, A.Szmidtka (Libero) oraz A.Debel, K.Lipiec, M.Szafirski, R.Łyczko, M.Jajus