Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Tie-break w Garwolinie

II liga mężczyzn: Tie-break w Garwolinie

Mecz drugiej kolejki 3. grupy to małe derby Mazowsza. Po długim i emocjonującym pojedynku Ósemka ELMO Siedlce pokonała 3:2 GTS Wilga Peyeing Garwolin.

Mecz rozpoczął się bardzo wyrównanie, jednak siedlczanie nie znając sali i zaskoczeni intensywnością dopingu rzeszy kibiców z Garwolina popełniali dużą liczbę drobnych błędów. Ciężko byłby im się porozumieć i zorganizować skuteczną akcję. Tym samym Wilga stopniowo wysuwała się na prowadzenie. Duża ilość szczelnych bloków w wykonaniu Szyćko i Firszta nie pozwoliły Ósemce przebić się na stronę gospodarzy. Rozproszenie gości i skuteczne ataki Wilgi zakończyły seta stanem 25:15.

Drugi set od razu zaczął się punktem dla Ósemki. Kilka skutecznych ataków Rzący zmusiło trenera Wilgi do wzięcia czasu dla swojej drużyny. Kolejne punkty dla siedlczan zdobył Pierzchalski dzięki swojej silnej i trudnej do odebrania zagrywce. Przy stanie 4:7 Garwolin zaczął odrabiać straty. Jednak Ósemka organizowała kolejne ataki w wykonaniu Burzca i Szataniaka trzymając rywali na bezpieczną odległość punktową. Trener Grójecki po raz kolejny zmuszony został wziąć czas by przerwać dobrą passę gości. Blisko 70 siedleckich kibiców dodało odwagi i woli walki swojej drużynie gdy na tablicy wyświetlił się wynik 13:13. Bardzo szybko zagłuszyli młodych i licznie zgromadzonych kibiców Garwolina pomagając zwyciężyć w drugim secie 20:25.

Podbudowani siedlczanie uwierzyli w swoje siły. Pomimo bardzo wyrównanego początku seta odskoczyli gospodarzom. Słaby odbiór siatkarzy Wilgi i techniczne zagrywki Burzca i Rzący pozwoliły na zdobycie czteropunktowej przewagi 8:12. Trener Garwolina za wszelką cenę chciał przeszkodzić gościom w zdobyciu kolejnego seta. Wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy a widząc, że w dalszym ciągu jego podopieczni sobie nie radzą zaczął robić zmiany. Nieugięci siedlczanie nie dawali za wygraną i walczyli do końca zdobywając seta 22:25.

Wydawało się, że po tak udanym drugim i trzecim secie czwarty będzie należał również do Ósemki. Ku zdziwieniu kibiców role się odwróciły. Tym razem to Garwolin wyprowadzał ataki kończące w wykonaniu Grójeckiego i Sutyńca. Ósemce brakowało dobrego przyjęcia. Jedynym, który bronił liczne ataki Wilgi był Szataniak. Przy stanie 11:5 siedlecki trener poprosił o czas. Chwila odpoczynku pozwoliła nadrobić kilka straconych punktów. Niestety set zdecydowanie przebiegał po myśli Wilgi, która zwyciężyła dziesięciopunktową przewagą 25:15.

W tie-breaku Ósemka od razu zaczęła punktować. Świetne przyjęcie pozwalało na idealne rozegranie Drabkowskiego i wyprowadzenie skutecznych ataków. Kibice Ósemki odżyli, dodając otuchy swojej drużynie. Każda próba zdobycia punktu ze strony gospodarzy kończyła się fiaskiem. Bloki Szataniaka, Pierzchalskiego i Płockiego nie przepuszczały żadnej piłki. Zamiana stron odbywała się przy stanie 2:8. Kilka zmian w drużynie gospodarzy pozwoliło na zdobycie pojedynczych punktów. Jednak po dwóch zagrywkach Płockiego zawodnicy Garwolina stali oniemiali, patrząc jak piłka wpada w środek ich części boiska. Jeszcze kilka długich akcji i set zakończył się wynikiem 7:15 a mecz 2:3. Po gwizdku końcowym zawodnicy Ósemki podziękowali kibicom za doping i wiarę w ich zwycięstwo.

Z trenerem „Ósemki” rozmawiała Katarzyna Szewczak:

To był bardzo ciężki mecz, ponieważ odbył się na wyjeździe, z doświadczoną drużyną a dodatkowo był meczem derbowym. W pierwszym secie zostało popełnionych zbyt dużo własnych błędów, dlatego przegraliśmy. Dwa następne sety to popis gry naszego zespołu. Funkcjonowało przyjęcie a w związku z tym i atak kończący. Niestety w czwartym secie przez brak przyjęcia i prawdopodobnie w zbyt szybko uwierzone zwycięstwo przegraliśmy. Piąty set to zdecydowane zwycięstwo, prawie deklasacja. Nasi zawodnicy grali w ostatnim secie wzorowo w każdym elemencie. Mogliśmy oglądać siatkówkę na bardzo wysokim poziomie. Uważam, że cała siódemka zagrała dobre zawody – podsumowuje Dariusz Prekurat.

GTS Wilga Peyeing Garwolin – Ósemka ELMO Siedlce 2:3

(25:15, 20:25, 23:25, 25:15, 7:15)

Składy:

Wilga Garwolin: Rosa, Wykowski, Sokołowski (K), Górecki, Sutyniec, Werpachowski, Friszt, Szyćko, Żuber, Baran, Łuczka (L), Postek.

Ósemka ELMO Siedlce: Kołodziej (L), Bieliński, Rząca, Krawczyk, Szataniak, Witkowski, Drabkowski (K), Pierzchalski, Joszt, Malon, Płocki.