Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Derby Podlasia dla UKS Jedynka Łomża

II liga kobiet: Derby Podlasia dla UKS Jedynka Łomża

Pierwsze punkty w drugoligowych rozgrywkach zdobyły podlaskie drużyny. UKS Jedynka Łomża podzielił się punktami z zespołem AZS BTPS Białystok, wygrywając 3:2.

O ile dwa punkty Łomżynianek są ich dużym sukcesem i zwieńczeniem wspaniałego siatkarskiego wieczoru w hali przy ul. Ks. Anny, to ocena tego wyniku z punktu widzenia białostoczanek musi być zgoła odmienna.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Obie drużyny prześcigały się w robieniu sobie prezentów (festiwal błędów), z których zawodniczki Jedynki potrafiły zbudować sobie dość znaczną przewagę w końcówce seta. Zawodniczki AZS-u w tym secie raziły nieporadnością.

Kluczowym dla wyniku spotkania wydaje się być set drugi, w którym to po nieznacznych roszadach w składzie gra akademiczek nieco się poprawiła. Jednak prowadzenie 9:3 zostało bardzo szybko roztrwonione, a błędy popełnione w końcówce seta dały prowadzenie miejscowym 2:0.

Dwa następne sety padły łupem białostoczanek, ale to raczej słabej postawie przeciwniczek niż poprawie swojej gry, zawodniczki AZS-u zawdzięczają taki obrót sprawy. Na uwagę zasługuje dobra postawa Anny Szulborskiej, która wchodząc na boisko wniosła sporo ożywienia w poczynania akademiczek.

Tie-break rozpoczął się po myśli zespołu gości. Jednak w pewnym momencie byliśmy świadkami niewyobrażalnego wręcz braku skuteczności drużyny z Białegostoku. Od stanu 4:6 do końca meczu, punkty zdobywały już tylko zawodniczki UKS Jedynka Łomża i to one odtańczyły zwycięski taniec radości na środku parkietu. Uważnym obserwatorom nie umknął również efektowny przewrót, wykonany w geście radości, przez trenera Skawskiego po końcowym gwizdku sędziego.

Podsumowując, trudno oprzeć się wrażeniu, że jeżeli obie drużyny nie poprawią znacząco swojej gry, derby Podlasia będą również meczem o utrzymanie w gronie drugoligowców. Miejmy nadzieje, że do tego nie dojdzie.

Jedynka Łomża – AZS BTPS Białystok 3:2

(25:16, 25:23, 19:25, 22:25, 15:6)