Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zapowiedź meczu Jastrzębskiego Węgla z Sisleyem Treviso

Zapowiedź meczu Jastrzębskiego Węgla z Sisleyem Treviso

Wicemistrzowie Polski wracając do Ligi Mistrzów po dwóch sezonach przerwy, postawieni zostali przed arcytrudnym zadaniem. Na Śląsk zawitała włoska potęga, mistrz serie A, Sisley Treviso.

Chciałoby się powiedzieć, że historia lubi się powtarzać. W ubiegłym sezonie bełchatowska Skra również musiała zmierzyć się ze zdobywcą scudetto – Lube Banca Macerata. Jastrzębski trafił gorzej. Sisley Treviso to nie tylko wielokrotny mistrz Italii, ale również siatkarska legenda na Półwyspie Apenińskim.

Już pierwsza szóstka zespołu mówi sama za siebie. Pujol, Papi, Gustavo, Hubner, Cisolla, Fei oraz Farina to siatkarskie ikony, zawodnicy reprezentacji swoich krajów. Na ławce trenerskiej Renan Dal Zotto i Tomaso Totolo, który wraca do Jastrzębia szybciej niż pewnie sam przypuszczał.Trudno zastanawiać się nad szansami wicemistrzów Polski, bo nie trzeba być siatkarskim ekspertem, aby wyłonić faworyta tego spotkania. Mimo to, N.Iwanow, Jurkiewicz, E.Iwanow, Prygiel, Murek, Yudin i Rusek (bo taka będzie najprawdopodobniej pierwsza szóstka Jastrzębia) zapowiadają walkę z bardziej utytułowanym rywalem, a jak sami powtarzają fakt, że nie są faworytami im pomaga.

Jastrzębianie od poniedziałku trenują w nowej hali, w centrum Jastrzębia. – Myślałem, że będzie większa – twierdzi przyjmujący Igor Yudin. – Jesteśmy gotowi aby podjąć rękawicę i powalczyć z Treviso. Takie mecze wyzwalają dodatkową mobilizację. Powodzenia życzy jastrzębianom, również były zawodnik, Daniel Pliński. – Będziemy w tym czasie w Atenach i nie będę mógł zobaczyć tego meczu, ale będę trzymał kciuki za Jastrzębie i życzę im powodzenia – powiedział środkowy reprezentacji Polski w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Treviso nie wiedzie się w rodzimej lidze, nie jest jednak żaden wykładnik ich aktualnej formy i możliwości. Od lat mówi się we Włoszech, ze Sisley zaczyna sezon dopiero w play-offach i ostatecznie i tak zdobywa mistrzostwo. Początek spotkania o godzinie 18:15.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved