Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zagrać turniej u siebie i się wycofać

Zagrać turniej u siebie i się wycofać

Chemik Police awansował do fazy grupowej Pucharu Polski z udziałem zespołów z Ligi Siatkówki Kobiet. Organizacja pierwszego turnieju przypadła polickiemu zespołowi. Przeciwnikami Chemika mają być Farmutil Piła, Centrostal Bydgoszcz i Muszynianka Muszyna.

Zespół z Polic dość nieoczekiwanie znalazł się na tym poziomie rozgrywek. W przeciwieństwie do pozostałych pierwszoligowych zespołów (w tym szczecińskiego Piasta) nie potraktował PP po macoszemu.

Szczerze mówiąc… ci, którzy się podłożyli – zdjęli sobie z barków spory ciężar. My na samym początku potrzebowaliśmy gier i uważaliśmy, że skoro nie radzimy sobie w lidze, to powinniśmy dać naszym kibicom choć odrobinę radości zwycięstwami na innym szczeblu – mówi trener policzanek Mariusz Bujek. – Od grupowych rywali jesteśmy słabsi fizycznie, organizacyjnie i nie mamy wielkich szans na ugranie seta, ale zagramy po to, żeby kibice mogli zobaczyć drużyny z najwyższej półki. Może jakiemuś sponsorowi przyjdzie do głowy, że warto mieć zespół ekstraklasy w Policach.Pierwszy turniej już w najbliższy weekend w Policach. Po nim Chemik może wycofać się z rozgrywek. – Możemy nie zdołać pogodzić gry w pucharze z ligą, a my walczymy o utrzymanie I ligi – tłumaczy Bujek. – Rozmawiałem z prezesem, ale wszystko rozstrzygnie się po rozmowach z naszymi sponsorami, którym może zależeć na grze w innych miastach.

Zarząd klubu nie zajął jeszcze stanowiska. Brakuje też opinii sponsorów. Gdyby Chemik podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek po pierwszym turnieju – mógłby zostać ukarany grzywną w wysokości 5 tys. zł. Jeśli zdecyduje się grać, wyjazdy na turnieje do Bydgoszczy, Piły i Muszyny będą kosztować klub ok. 45 tys. zł. Takie są wyliczenia szkoleniowca: – Nie sądzę, żebyśmy mogli sobie na taki wydatek pozwolić – mówi.

Udział w Pucharze kosztuje i to bierzemy pod uwagę. Zadecyduje opinia sponsorów. Natomiast pogodzenie gry w PP i lidze jest możliwe, bo spotkania ligowe można rozegrać w innych terminach – twierdzi prezes Wiktor Szostak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved