Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 4. kolejki I ligi mężczyzn

Czwarta kolejka I ligi mężczyzn przyniosła kilka ciekawych rozwiązań. Najważniejszym z nich jest zmiana na pozycji lidera. Warto też zwrócić uwagę na kolejny pięciosetowy pojedynek Trefla.

Można było się spodziewać, że prędzej czy później znakomita passa Avii zostanie przełamana. Choć KS Poznań zaliczany jest do grona faworytów I ligi, to przed tym meczem raczej stawiano na świdniczan. Własna hala, głośny doping i seria zwycięstw przemawiała za liderem rozgrywek. Spotkanie również rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Pierwszego seta wygrała Avia i scenariusz wydawał się spełniać według oczekiwań. Tymczasem w kolejnych trzech setach poznaniacy nie zostawili miejscowym złudzeń. Pewnie wygrali każdą z odsłon i wywieźli ze Świdnika trzy punkty. Tym samym wielkopolanie awansowali na trzecią pozycję (mając jednocześnie rozegrane jedno spotkanie mniej niż rywale ich wyprzedzający), a dotychczasowy lider przesunął się na drugą pozycję.

Avia Świdnik – KS Poznań 1:3

(26:24, 19:25, 19:25, 18:25)

Więcej o meczu

„Źle się dzieje w państwie dolnośląskim” – chciałoby się parafrazować mistrza Szekspira po fatalnym starcie rozgrywek dla gwardzistów. Po raz kolejny przekonujemy się, że przedsezonowe gdybania nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wrocławianie mieli od zwycięstwa do zwycięstwa pewnie kroczyć po awans, a Nysa miała nie odegrać większej roli w lidze. Okazuje się, że fakty układają historię dokładnie odwrotnie. Wrocławianie notują porażkę z akademikami na własnym parkiecie i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Nysanie natomiast spisują się znakomicie i to oni są obecnie na szczycie ligi.

Gwardia Wrocław – AZS Nysa 1:3

(25:18, 22:25, 18:25, 23:25)

Po słabym początku sezonu coraz lepszą formę prezentuje beniaminek ligi – Orzeł Międzyrzecz. Tym razem międzyrzeczanie wywieźli komplet punktów z trudnego terenu w Jaworznie. Gospodarze nie mogli w tym spotkaniu znaleźć recepty na solidnie grających siatkarzy Orła. Jedynie w trzecim secie przyjezdni rozluźnili szeregi i pozwolili energetykom na łatwe zwycięstwo. W ostatniej partii jednak goście ponownie zwarli szyki i cieszyli się z trzech punktów.

Energetyk Jaworzno – Orzeł Międzyrzecz 1:3

(23:25, 13:25, 25:16, 20:25)

Mecz w Gorzowie, można nazwać meczem tradycji, ale nie z powodu historycznych uwarunkowań. Obie ekipy po prostu przyzwyczajają swoich kibiców do powtarzalności co spotkanie. Gorzowianie tradycyjnie przegrywają pierwszego seta, a gdańszczanie tradycyjnie kończą mecz dopiero w tie-breaku. Goście czwarty swój mecz w I lidze po raz kolejny musieli grać w maksymalnym wymiarze setowym. Kibice jednak mogą się pocieszać, że zazwyczaj są to batalie zwycięskie. Gorzowianie natomiast nie mogą się uporać z problemami organizacyjnymi i sportowymi, przez co notują kolejną porażkę. Powoli gorzowianie z roli przedsezonowego faworyta staje się ligowym średniakiem. Za tydzień chwila oddechu dla GTPS, bo wyjazd do Spały na spotkanie z SMS nie powinien sprawić im trudności.

GTPS Gorzów Wlkp. – Trefl Gdańsk 2:3

(18:25, 25:19, 25:21, 21:25, 10:15)

Kolejną porażkę 0:3 zanotowali uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wygląda na to, że również w tym sezonie każdy punkt urwany przez młodych siatkarzy będzie określany mianem niespodzianki. Tym razem w szybkich trzech partiach z SMS-em uporali się zawodnicy rezerw bełchatowskiej Skry. Tym samym bełchatowianie powoli stabilizują swoją formę na oczekiwanym poziomie i w oczekiwanych rejonach ligowej tabeli.

Skra II Bełchatów – SMS PZPS I Spała 3:0

(25:18, 25:18, 25:19)